Катастрофи завжди трапляються раптово. Але про цю трагедію стало відомо ще у п’ятницю ввечері. Цього цілком достатньо, аби прийняти відповідальне рішення у суботу зранку. І його прийняли, навіть не чекаючи оголошення загальнонаціональної жалоби – у Харківській області, наприклад. А також у Львові. Таким чином західне місто сказало східному регіону: ми разом з вами у цю тяжку годину! ми один народ і одна країна!
А що сказала Житомирська ОТГ під головуванням Сергія Сухомлина? Вживати нецензурні слова не хочеться. А якщо використати цензурні – «нам до ср…ки!» І це не фігурально, а фактично.
Чому у мерії Житомира не знайшлося жодної людини з серцем, розумом, душею та совістю – невідомо. Адже день фітнесу можна було перенести з суботи на неділю, наприклад. Все те ж саме – тільки в неділю.
Але у мера та його чиновників совість не прокинулася навіть тоді, коли національну жалобу оголосили офіційно. Указ про це з’явився на сайті президента України об 11:23 год. «Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій…» Я сфотографував годинник над міською радою Житомира о 13:00 год. Ви бачите приспущений державний прапор? Я теж не бачу.
Прошу зрозуміти мене правильно. Я за спорт і за здоровий спосіб життя. Мені приємно, що Михайлівську відвідали сотні, якщо не тисячі дітей. Одні щось показали, інші щось побачили і «намотали на вус».
Мені приємно бачити хлопчаків та дівчаток у футболках фірмових кольорів житомирського «Полісся».
Мені було дуже приємно зустріти на Михайлівській «бізонів» – молоду житомирську команду з американського футболу. Команді лише один рік, і вона потребує, аби про неї писали більше і частіше.
Інша річ – це дуже не сподобається міністру охорони здоров’я, оскільки практично всі діти та дорослі були без захисних масок. А в Україні зараз щоденно фіксують майже 4 000 нових випадків COVID-19. І все це не дуже сподобається житомирянам, які мають серце, розум, душу та совість. Бо у день жалоби – «усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни». Чи був день фітнесу у Житомирі розважальним заходом – вирішуйте самі.
Цікаво, що приблизно о 12:50 год. я випадково зустрів на Михайлівській Ірину Ковальчук – начальника управління міськради у справах сім’ї, молоді та спорту. Яка, власне, й відповідає за веселе свято під час жалоби.
Я запитав: чи правда, що о 15:00 на Михайлівській будуть танці на пілоні – простіше кажучи, стриптиз? Ірина розсміялася у відповідь – мовляв, ні, буде пілатес, а от пілона точно не буде. Я навмисне прийшов о 15:00 год. – і зняв пілон. Якого не буде.
Чергове свято під час чуми міська влада провела не випадково. Ані минулого року, ані позаминулого – ніяких «днів фітнесу» у Житомирі не було. Як і «днів житомирян». За всім цим проглядається нестримне бажання мера та його чиновників – зайвий раз хитро пропіаритися перед городянами, аби продовжити своє благоденство на міському бюджеті. Вони дуже хочуть, щоб ми їх знову обрали. І заради цього, схоже, готові влаштувати танці на пілоні навіть на наших поминках…
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "У день жалоби за загиблими в АН-26 – мерія Житомира провела свято з танцями на пілоні (ФОТО)"