Житомиряни не поспішають розрахуватися за спожитий газ. В цей час борг користувачів послуг ТОВ «Житомиргаз Збут» за спожитий природний газ у січні-жовтні 2020 року становить 466 млн грн.
Через такий рівень заборгованості постачальник газу погрожуэ житомирянам судовими справами та додатковими матеріальними стягненнями, втратою субсидії, а також повним відключення від газопостачання. Про це повідомило ТОВ «Житомиргаз Збут».
Станом на 24 листопада поточного року у боржниках вже 76% споживачів. Борги за газ мають 277 тисяч осіб.
З початку дії карантину на території України, «Житомиргаз Збут» не застосовує штрафні санкції за прострочення оплати за спожитий газ населенням області та не припиняє його постачати боржникам. Проте після закінчення карантину компанія буде змушена здійснити заходи щодо відключення від газопостачання тих, хто боргує за спожитий газ. Крім того, карантин не забороняє звертатися до суду, щоб стягнути кошти з боржників.
У жовтні майже 30% споживачів, тобто кожен третій мешканець Житомира проігнорував рахунки за природний газ. Так, станом на 1 листопада 2020 року, більше 108 тис. клієнтів ТОВ «Житомиргаз Збут» не сплатили за газ. Заборгованість цих споживачів складає 81,4 млн грн.
Загалом в Україні за спожитий у вересні 2020 року газ розрахувалося трохи більше 40% домогосподарств. Про це повідомляють в Асоціації постачальників енергоресурсів, членом якої є і ТОВ «Житомиргаз Збут».
Якщо споживач газу матиме заборгованість понад 340 грн терміном більше трьох місяців, у наступні періоди його взагалі можуть позбавити субсидії.
ТОВ «Житомиргаз Збут» вже готує документи для стягнення боргів у судовому порядку з тих споживачів, котрі не погашають свою заборгованість.
Боржникам доведеться сплачувати суму боргу, судовий збір та певний відсоток від суми заборгованості.
Що робити, якщо маєте борг?
Якщо немає можливості розрахуватися одразу, можна звернутися до постачальника блакитного палива — ТОВ «Житомиргаз Збут» та написати заяву на реструктуризацію боргу.
ТОВ «Житомиргаз Збут» нагадує, що сплатити за спожитий газ можна за допомогою онлайн сервісів:
- Особистий кабінет на сайті 104.ua;
- мобільний додаток 104 Mobile (Android) і 104 Mobile Light (iOS);
- Viber-бот 7104ua і Telegram-бот 7104ua.
Онлайн сервіси дозволяють безпечно і швидко здійснювати розрахунки зі смартфона або комп’ютера, переглядати історію платежів, контролювати зарахування оплати на рахунок.
Будьте першим, хто прокоментував "Через борги житомирянам погрожують відключити газ або позбавити субсидії"