«Люди не звикли сортувати відходи. Навіть коли б для цього існували всі умови, то чи зміг би ти змусити себе робити по-совісті? Давно спостерігала за європейськими технологіями переробки мотлоху й порівнювала з нашими звичками. А замисліться хоча б на хвилиночку, скільки потрібно часу, аби пластик та залізні бляшанки розклались в природі?..»
«Десятки, а то й сотні тисяч поліетиленових пакетів з відходами щодня прямують до житомирських смітників. І навіть не факт, що вони будуть утилізовані чи хоча б вивезені у спеціальні місця збору різного непотребу,» – ділиться своїми міркуваннями одна з працівниць Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича, член Національної спілки художників України Ольга Дідківська.
Днями відбулося чергове зібрання гуртківців проекту О. Дідківської «Школа мистецтв», що функціонує в бібліотеці. Саме в цьому креативному та неймовірно творчому колі керівник гуртка презентувала майстер-клас зі створення композиції до Великодня.
Сьогодні це була «Сім’я півника,курочки та маленьких курчаток». Заняття різної тематики проводяться уже не вперше. Гурток шанувальників естетичної краси та душевного балансу функціонує від 3 січня 2018 року. А регулярні заняття можна відвідувати щосереди.
«Приходять не лише діти, а й батьки, студенти та пенсіонери. У нас навіть є постійні відвідувачі, які не пропустили жодного заняття!» – каже керівник гуртка.
Зазвичай, матеріалами для виготовлення мистецьких виробів служать підручні матеріали та відходи. Наприклад, попереднього заняття відвідувачі гуртка виготовляли кішку з пап’є-маше. Вони використали порожню картонну котушку з-під ниток, білий скотч, папір та фарбу.
Сьогодні ж це були нитки, клаптики тканини та жменька натхнення. А що ж наступного разу? Якими ідеями здивує нас Ольга Діківська та її учні? Можливо, це будуть писанки чи декупаж великодніх яєць? Побачимо…
Тетяна МОНЬКО
Будьте першим, хто прокоментував "Утилізуйте мотлох правильно! І творчо"