1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Сексизм – протистояти не можна підтримувати

Чи не кожен хоч раз у житті чув про поняття «сексизм» чи навіть стикався з його проявом.  «Шукаю квартирантів, бажано хлопців», «Фірма потребує SMM-менеджера, досвід роботи, до 35 років, бажано чоловік», — такі прояви сексизму можна зустріти і в оголошеннях газет чи сайтів. У Верховній Раді України почали про це говорити та навіть пропонують карати за проявлення сексизму. Але кожен із нас може спробувати боротися із цією проблемою, тому ми підготували для вас кілька порад.

  1. Не підтримуйте сексистські жарти, меми. «І я їй кажу, жінко, твоє місце на кухні», — інколи, на перший погляд, такі жарти є нешкідливими, але це прояв сексизму, які можуть образити, пригнітити когось. Варто не реагуватиме на такі «жарти» сміхом, а ще можна зробити зауваження.
  2. Поговоріть на тему «сексизм» з вашими дітьми та молодшим поколінням. Варто пояснити, що не варто оцінювати людину за її фізіологічні якості. Хлопчики з дитинства повинні адекватно сприймати відмову. А дівчатам потрібно вміти відмовляти чоловікам і не соромитися цього. 
  3. Забудьте про стереотипи — це не жіноча/чоловіча професія та вибирайте правильні вирази. Не варто говорити дітям подібні слова «ти ж дівчинка», «хлопчики не плачуть», «ти не можеш бути дизайнером/кухарем, це жіноча справа». Подібні слова можуть відкласти відбиток на дитячій психіці, а ще знецінити талант та здібності, зруйнувати прагнення досягати цілей та здійснювати мрію. Усі ми вже давно відійшли від заборони жінкам працювати, а чоловікам залишатися у декреті та виховувати дітей. Все більше жінок досягають визнання у професіях, які вважали чоловічими, а чоловіки доводять, що не гірше справляються з немовлятами та домашнім господарством. Кожен сам може обирати професію чи заняття до душі. 
  4. Не бійтеся протистояти людині, яка дискредитує ваші права. Подібні обмеження «Розглянемо кандидатів до 40 років», питання «Чи плануєте йти в декрет?» кажуть про дискримінацію в компанії. На щастя, у 21 столітті є маса можливостей у пошуках роботи, а ви можете вказати роботодавцю на порушення трудового законодавства.
  5. Не користуйтеся вашою статтевою приналежністю, щоб отримати поблажку. До жінок за кермом ставляться скептично, насміхаються та навіть інколи пробачають їм порушення правил дорожнього руху. Проте, жінки також повинні відповідати за порушення так само, як і чоловіки. «Прекрасна чи слабка стать» — це також прояв сексизму, хоч і може нести у собі доброзичливий характер. 
  6. Не підтримуйте дискримінацію у соціумі та при взаємодії з ним. Під час пошуку житла можна зіштовхнутися із таким обмеженням: «здаю квартиру студенткам/студентам». Статева приналежність не може охарактеризувати хазяйновитість чи відповідальність наймача до орендованої квартири. Варто ігнорувати такі оголошення, або спробувати на власному прикладі довести, що така позиція — помилкова. 
  7. Не мовчіть, якщо зіштовхнулися з несправедливістю. Ви можете зіштовхнутися з сексизмом у рекламі. Наприклад: «Красивим жінкам знижка 10% або знижка 20% на кросівки для чоловіків». Про такі випадки можна повідомляти у тематичні співтовариства, активістам, які борються з цим. Репутація такої компанії чи рекламної агенції може зіпсуватися. 
  8. Не діліть зобов’язання на чоловічі чи жіночі. Часто чоловіків не всерйоз сприймають на батьківських зборах. Педагоги відчувають недовіру, бояться покластися на чоловіка. Це також є проявом сексизму. Аби побороти це, покажіть свою зацікавленість, відповідальність, це викличе повагу серед жіночого колективу, і стане гарним прикладом для інших.
  9. Якщо ваші права порушили, повідомте про це у відповідні органи. Трапляються випадки, коли агресор завдає моральні чи фізичні страждання. І це не варто терпіти, навіть якщо у вас з цією людиною сім’я та маленькі діти, розлучення — це важкий крок, але це краще, ніж терпіти знущання. Такі ситуації бувають і на роботі, коли керівники порушують офісну культуру. Можна змовчати і терпіти знущання, або розповісти про це в правоохоронні органи і зберегти не лише психічне здоров’я, а й місце роботи. 
  10. Слідкуйте за тим, що говорити чи радите. Втішаючи подругу, не вказуйте на недоліки із зовнішністю, відмінністю у стилі чи красі, краще акцентуйте увагу на внутрішніх якостях. Стиль та вподобання до одягу, манера поведінки — це вибір кожного, який слід поважати, адже усі ми різні. Відмінність у вподобаннях не повинна впливати на ставлення до людини.

Будьте першим, хто прокоментував "Сексизм – протистояти не можна підтримувати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*