У Windows 10 виявили помилку, яка примусово приводить до “синього екрану смерті” ОС

Якщо у Windows 10 ви використаєте певний шлях в адресному рядку браузера, то це призведе в системі ВSOD, тобто так званий ”синій екран смерті”, який зазвичай передує перезавантаженню системи. Такий баг виявив експерт Джонас Л., інформує Bleeping Computer. 

Зустрічаються помилки також у Chrome, у всіх версіях Windows 10, починаючи з 1709 і вище, включаючи 20H2. Якщо баг задіяти, то система завершить роботу і видасть BSOD. Запустити цю процедуру можна в один клік. Причому цей процес доступний будь-якому користувачеві зі зниженими привілеями в системі, а не тільки адміністратору.

Команда для активації такої помилки в рядку браузера Chrome. ОС завершить роботу і видасть BSOD.

Проте перевіряти правдивість бага на робочій системі не рекомендуємо. Якщо вам надто цікаво, краще перевірте за допомогою віртуальної машини або тестового ПК з Windows 10.

Експерт Джонас Л. пояснив, що знайшов цей баг ще в жовтні минулого року. Це частина спеціального шляху для console multiplexer driver, який використовується розробниками і дозволяє додаткам взаємодіяти безпосередньо з фізичним диском, оминаючи файлову систему в режимах «kernel / usermode ipc».

Чи можна використовувати цей баг в його поточній формі, наприклад, для віддаленого виконання коду або підвищення привілеїв, поки що незрозуміло. Як мінімум цей баг можуть використовувати зловмисники для проведення атаки типу «відмова в обслуговуванні».

Експерт Джонас Л. поділився з BleepingComputer URL файлом Windows (.url) з налаштуванням, що вказує на шлях \\. \ Globalroot \ device \ condrv \ kernelconnect. Коли цей файл завантажений в системі, то Windows 10 спробує відобразити значок URL-файлу з проблемним шляхом і автоматично йде в BSOD.

 

Компанія Microsoft поки не пояснила, коли усуне цю помилку.

Будьте першим, хто прокоментував "У Windows 10 виявили помилку, яка примусово приводить до “синього екрану смерті” ОС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*