З 12-ої години дня 11-го березня у Бердичеві припинено рух міських маршруток. Це неабияк неприємно шокувало людей, які не знали про це. Обурення бердичівляни масово висловлюють у соціальних мережах, багато не розуміють, яким чином дістатися тепер додому, на роботу, завезти дітей у дитячий садочок. Людей дивує: чому зранку маршрутки спокійно їздили, водії нічого не казали, повідомлень про припинення роботи транспорту ніде не було, а вже у полудень містом не їздили автобуси. Ті, хто приїхав з сіл у справах, залишились напризволяще не маючи змоги доїхати автобусом додому. За коментарем, чому так сталось, ми звернулись до першого заступника міського голови Бердичева Артема Азізова, отримати який змогли о 18-ій годині.
«Громадський транспорт перестав рухатись з 12-ої години дня. Відверто кажучи, попередження завчасного, щоб попередити населення, не було. Постанова була несподівана. Мова про постанову кабінету міністрів №1236 від 24.02. Зміни до постанови були внесені, якщо не помиляюсь, 3-го числа, хоча точно не скажу. Першочергова постанова, яка була прийнята, вона не передбачала транспортних обмежень. Це були додатково внесені зміни і вони в термінах не прив’язані», – каже Артем Азізов.
З цього приводу, пояснює він, у міськраді провели ряд зустрічей з перевізниками і з боку виконавчого комітету Бердичівської міської ради рекомендовано всім керівникам комунальних підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста або є стратегічними, заключити відповідні договори з перевізниками на спеціальні нерегулярні перевезення. На жаль, за його словами, ці перевезення не передбачають проїзду для пільгових категорій. Такі договори підписали управління освіти, міська лікарня для забезпечення підвезення працівників. Водоканал, тепломережа теж підпишуть такі договори.
«Обмеження щодо руху міського і приміського транспорту згідно постанови – терміну не визначено. Тому договори заключаються на період дії карантину. Орієнтовно, але це неофіційно, називалась дата до 18-го числа.
Фактично інформування місцевих органів відбулося напередодні зупинки транспорту. Тому дії приймались, як і рішення, в авральному режимі. На кінець дня було знайдено можливий вихід з ситуації», – каже заступник міського голови.
Якщо у Житомирі і Коростені міський транспорт їздив до кінця робочого дня, то у Бердичеві несподівано для всіх він курсував лише половину дня. Артем Азізов каже, поступок від правоохоронних органів з даного приводу не було. Працівники поліції, мовляв, сказали, що навіть коли місцева поліція не буде реагувати, можуть бути дії з боку обласного управління поліції.
«Всі регулярні і нерегулярні міські та приміські рейси призупинені, транзитний транспорт має право проїжджати через «червону зону» без зупинки і продажу квитків на місці.
Хочеться звернутися до мешканців Бердичева із закликом дотримуватися всіх карантинних обмежень, які діють. Бо дійсно ситуація з коронавірусом у місті достатньо напружена. З розумінням поставтесь до всіх обмежень, які виникають. Вони не завжди залежать від міської влади. Дотримуватись чинного законодавства мають всі громадяни не тільки Бердичева, а й України», – говорить Артем Азізов.
Речниця поліції у Бердичеві Ірина Кучерук підтвердила, що згідно постанови кабміну дійсно введено низку обмежень. «Визначено, що при червоному рівні епідеміологічної небезпеки забороняється робота громадського транспорту. Тому поліцейські контролюють виконання рішення уряду», – зазначила вона.
Будьте першим, хто прокоментував "Бердичів перший на Житомирщині зупинив маршрутки: причина і рішення (ВІДЕО)"