Поки щеплення від коронавірусу у Бердичеві можуть зробити лише медики. 44 добровольці вже це зробили, повідомляє керівник міського ЦПМСД Наталія Хорошун.
«Ми отримали вчора 200 доз вакцин, з якими почали працювати. Наші мобільні бригади працють, одна приїхала з навчання вчора, а друга поїхала на навчання. За нами також весь Бердичівський район в нових межах, плануємо завтра виїхати в Ружин для щеплення медпрацівників, які підлягають першому етапу дорожньої карти на вакцинацію», – каже керівник міського ЦПМСД Наталя Хорошун.
З її слів, привити мали медиків з міської і районної лікарень, міського і районного ЦПМСД та госпіталю для ветеранів війни. Отримана вакцина 10-дозна: в 1 ампулі 10 доз. Назва марки, каже вона, конфіденційна інформація, є наказ на заборону називати виробника.
«Сподіваємось, що вакцина захищатиме людина протягом року. Одна людина отримає два щеплення з інтервалом від 28-ми днів. Зберігатимемо її в окремому холодильнику при температурі плюс два – плюс вісім градусів», – додає медик.
44 лікарі 11-го березня зробили щеплення, лишились залишки вакцини. Чи можна його використати на бажаючих людей? Кажуть, ні, поки працюють тільки з лікарями. На думку Наталі Хорошун, про вакцинованих медиків так мало, бо багато перехворіло як в лікарні, так і в ЦПМСД. У багатьох є антитіла в організмі.
«По державі не чути за серйозні побічні дії. А якщо побічна дія якась невелика – незначна температура, ломота і слабкість, то це добре, організм зреагував і почав виробляти антитіла», – додає вона.
Петро Чирка, завідувач відділення екстреної медичної допомоги, у числі перших добровольців на щеплення: «Абсолютна довіра, подзвонили – робити щеплення – однозначно так».
Анатолій Ковбаса теж прийшов на вакцинацію: «Працюю з ковідними хворими, я ендоскопіст, мене часто викликають в ковідне відділення. Від кого і що вдихну – не знаю, так що треба привитись. Я вже перехворів, тому мені вже не так страшно, але все ж краще більше не заражатись. Ми на перших лініях боротьби з повідом, якщо ще ми похворіємо, то хто ж тоді буде робити цю роботу?
Вакцини, якими ми прививали дітей і дорослих, більшість із них випущені в Індії. Зрідка бувають європейські. Тому нічого страшного з цього не робиться. Тим більше ця вакцина зберігається від 2 до 8-10 градусів тепла. У нас є можливість в країні її зберегти. А Файзер – до мінус 70 треба щоб було, я не думаю, що у нас в багатьох місцях є такі умови для зберігання вакцин», – каже чоловік.
Але все ж є ті, кому вакцинацію протипоказана.
«Протипоказань насправді не так багато. Головне – це наявність гострої хвороби з субфібрильною температурою тіла, наявність ковіду в людини зараз, важкі хронічні стани, важкі алергічні реакції на попередні вакцинації. Інших проти показів практично немає», – пояснює Роман Шимонко, сімейний лікар.
Медична сестра Вероніка Крилатюк навчалась, щоб робити щеплення від коронавірусу своїм колегам-медикам.
«Ми проходили курси 2 дні по цій вакцині, яку отримали. Їх проводили імунолог, анестезіолог. Розповідали про невідкладну допомогу і повністю про цю вакцину, наслідки, реакцію, техніку її роботи. Ревакцинацію потрібно робити через 4-12 тижнів, щоб виробився імунітет. Але наскільки цей імунітет – ще ніхто нам не повідомив. Ефективність вакцини до 65 %. По інструкції місцеві реакції не повинні бути, температура, гіперемія може бути декілька днів як і при любій вакцині.
Мало охочих, бо пообіцяли одну вакцину, дали іншу. Люди не дуже розбираються, бояться. У нас на любу вакцину так реагують», – каже медсестра.
Олександр Поліщук, медичний директор КНП «Бердичівська міська лікарня», переконаний: вакцинуватись мають усі медики.
«Всіх медпрацівників у Бердичеві не менше 800 бажано вакцинувати. Але добровільно дали згоду близько 44, з них 17 лікарі.
На жаль, є недовіра саме до цієї вакцини. Хоча я не розумію, вакцина допущена ВООЗ, вона має дещо менше навіть побічних дій. В кожного своє бачення. Рахую, що щеплення мусять робити всі. Але це особисте бажання кожного. З часом, думаю, нікуди ми не дінемось».
Будьте першим, хто прокоментував "Вакцинація у Бердичеві: добровольців мало. Кому протипоказано, яка ефективність? (ВІДЕО)"