Як війна змінила роботу журналіста?

Як війна змінила роботу журналіста?

Роль журналіста під час повномасштабного вторгнення є дуже важливою. У першу чергу професійна діяльність допомагає в захисті прав людини та свободи слова. В умовах війни журналісти поширюють актуальну інформацію про боротьбу нашого народу за незалежність.

Відсутність вибору контенту на телебаченні призвела до того, що люди почали частіше користуватися інтернет-ЗМІ. Водночас, перед онлайн-медіа постала проблема пошуку нових форм висвітлення воєнних дій. Серед українців настала певна втома від негативних новин, тому багато видань вирішили публікувати журналістські дослідження та розслідування.

Ще одним джерелом отримання інформації, яким досить часто користуються українці під час війни, є соціальні мережі. Тому багато інтернет-ЗМІ почали створювати та розвивати сторінки в Facebook, Instagram та Telegram. Це допомагає поширювати важливі новини на різну аудиторію, зокрема, й закордонну.

За час бойових дій значно збільшився й обсяг роботи журналіста. Багато редакцій працюють без відпустки, а прибутки значно знизилися через відсутність реклами. Працівники медіа змогли пристосуватися до нових умов роботи. Журналісти якісно виконують свою роботу, незважаючи на ракетні обстріли, відсутність електрики чи прямі включення з укриття.

Кореспонденти багатьох медіа працюють на лінії зіткнення, ризикуючи життям. У своїх репортажах вони постійно розповідають про буденне життя захисників під час військових дій. На фронті воюють сотні тисяч людей. Частина захисників отримала поранення різного ступеня тяжкості, тому журналістська діяльність в тилу розкриває проблеми, з якими вони зіштовхуються під час реабілітації. Наприклад, чи доступні різні заклади для людей з інвалідністю? Крім того, важливо розповідати історії звичайних українців, які попри війну залишаються в країні та підтримують економіку.

Головне завдання журналіста під час повномасштабного вторгнення – розповідати про хід бойових дій та допомагати не втрачати надію. Саме від робити ЗМІ залежить те, як люди в подальшому сприйматимуть війну.

Крістіна Слончак

Журналістська робота під час війни: як висвітлювати чутливі теми?

Будьте першим, хто прокоментував "Як війна змінила роботу журналіста?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*