Експозиція, присвячена ДШВ, комплекс для реабілітації поранених бійців: що чекає Ботсад у Житомирі після  зміни навзви на честь Героїв-десантників (ФОТО)

Експозиція, присвячена ДШВ, комплекс для реабілітації поранених бійців: що чекає Ботсад у Житомирі після зміни навзви на честь Героїв-десантників

Після тривалих обговорень у Житомирі Ботанічний сад Поліського національного університету в березні цього року відкрили для відвідувачів (до того була можливість замовити екскурсію чи фотосесію за окрему плату, а також безкоштовні екскурсії для школярів з міста й області, Дні відкритих дверей кілька разів на рік).

Зокрема, у вихідні (субота, неділя) з 10.00 до 16.00 (для військових, що проходять лікування після поранень і травм, реабілітацію передбачено доступ у вихідні та в будні) на територію вільно можуть потрапити усі охочі – прогулятися, познайомитися з колекцією унікальних представників рослинного світу і червонокнижними чорними лебедями, зробити знімки.

Вхід – безкоштовний, але 16 березня було встановлено спеціальні скриньки, куди відвідувачі можуть кинути будь-яку суму на знак вдячності. У подальшому кошти будуть витрачені на потреби 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ. Це спільна ініціатива студентського активу університету – Студентської ради, а також безпосередньо десантників, про що було анонсовано публічно.

За інформацією заступника голови Студради Поліського національного університету Романа Захарчука, таким чином вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень, за які придбали і кількома партіями вже передали під час особистої зустрічі FPV-дрони й акумулятори до них представникам 95-ї бригади. Наразі збір продовжується.

Протягом 27-28 квітня у Ботанічному саду буде діяти стенд, де будуть представлені кілька FPV-дронів,  закуплені за пожертви  відвідувачів. Крім цього, заплановані виступи артистів, яких залучили бійці 95-ї бригади.

Відзначимо, що на вході у Ботсад  два тижні тому було встановлено дерев’яну скульптуру майстра з багаторічним досвідом, ветерана, колишнього десантника 95-ї бригади, а нині волонтера та учасника благодійних марафонів по збору коштів на підтримку побратимів Івана Халуса (позивний «Скульптор»). Це емблема 95 бригади, яку він рік тому вирізав бензопилою із колоди 300-річного дуба на  території Шодуарівського парку в Житомирі,  викарбував імена і позивні загиблих десантників, назви населених пунктів, де точилися жорстокі бої у період повномасштабної війни. Тривалий час скульптура зберігалася в парку, але врешті її перевезли у Ботанічний сад.

Як стало відомо згодом, скульптура стала першим елементом у формування експозиції, присвяченої Десантно-штурмовим військам України, яку Поліський національний університет має на меті облаштувати у партерній частині Ботанічного саду протягом місяця.

Більше того, ректор університету Олег Скидан повідомив,  під час засідання Вченої ради колектив одноголосно підтримав пропозицію  95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади щодо зміни назву Ботанічного саду Поліського національного університету на «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників». Це стало наслідком комплексної роботи про вшанування героїзму і подвигів десантників-земляків 95-ї бригади, яка дислокується у Житомирі, тривалої співпраці між університетом і бригадою щодо надання благодійної допомоги для полегшення виконання бойових завдань на фронті. 

Днями в університеті відбулася чергова зустріч  із бійцями 95-ї бригади, де було передано два дрони «Mavic 3T», загальною вартістю 440 тисяч гривень (кошти, які вдалося акумулювати від щомісячних профспілкових внесків), а до того десантникам передавали планшети, ноутбуки та інше обладнання. За волонтерську діяльність Поліському національному університету було вручено подяки, прапори з автографами та сувенірну продукцію від 95-ки.

У повідомленні ректора щодо перейменування Ботанічного саду також йдеться і про те, що там буде створено потужний комплекс для проведення реабілітації поранених військовослужбовців ЗСУ.  

Відповідну ініціативу Поліський національний університет (колектив кафедри психології) вже почав втілювати спільно з БО «БФ «Штаб допомоги Житомир» та іншими волонтерськими організаціями  – на базі ЗВО для військових та членів їх родин проходять заняття з арт-терапії, еко-терапії (майстер-класи з гончарства, живопису та інші заходи).

Декан  факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету Віталій Данкевич, викладачі кафедри психології провели зустріч у Ботанічному саду з представниками БО «БФ «Штаб допомоги Житомир» і керівником управління у справах ветеранів Житомирської міськради Андрієм Забігайлом, обговоривши можливості подальшої співпраці та втілення інших проєктів у відповідному напрямку.

Юлія Демусь

Сквер “Незламних житомирян”: де знаходиться і як виглядає. ФОТО

Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів

Будьте першим, хто прокоментував "Експозиція, присвячена ДШВ, комплекс для реабілітації поранених бійців: що чекає Ботсад у Житомирі після  зміни навзви на честь Героїв-десантників (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*