Ботсад у Житомирі на три дні відкрили для прогулянок: що можна побачити (ФОТО)

Ботсад у Житомирі на три дні відкрили для прогулянок: що можна побачити

Поліський національний університет напередодні поширив у мережі інформацію про те, що 8, 9 і 10 березня житомиряни та гості міста безкоштовно можуть відвідати Ботанічний сад. Зокрема, прогулятися територією вільно можна у ці дні з 10 до 16.00.

Скориставшись нагодою, зранку 8 березня у Ботсад навідалися і журналісти “Житомир таймс”. На вході нас зустріли студенти і викладачі факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету. Зокрема, при потребі вони готові розповісти про історію Ботанічного саду, різноманітні насадження, а також зорієнтувати, що і де знаходиться. Втім, трохи далі є інформаційний стенд із зазначенням зон Ботсаду.

Алеями, між дерев, поблизу альтанок і кількох озер, що огороджені, у цей час вже прогулювалося кілька десятків відвідувачів – пари різного віку, матусі із дітками, молодь. Дехто присів відпочити на лавках, гріючись на сонечку, хтось робив світлини й селфі на згадку.

У телефонних розмовах люди переказували знайомим, що протягом трьох днів можна прийти у Ботсад і ділилися враженнями від побаченого. Зізнаються, наразі ця територія просто місце для прогулянок, адже дерева й рослини тільки починають розпускатися, зовсім мало зелені, а на озеро ще не випустили лебедів.

Ботанічний сад  входить до складу природно-заповідного фонду України й охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Усі витрати, пов’язані з функціонуванням Ботанічного саду, Поліський національний університет бере на себе. У соцмережах житомиряни неодноразово публікували дописи із проханням до адміністрації ЗВО відкрити Ботанічний сад для відвідувачів. З-поміж запропонованих варіантів – встановити графік та навіть фіксовану вартість.

“Ми прийшли вперше. Багато разів проходили повз, але завжди було зачинено. Знаю, що можна замовити фотосесію, школярам проводять ескурсії, але щоб ось так всіх пускали, то навіть спочатку не повірила, коли побачила повідомлення. Діти дуже хотіли сюди потрапити, тому це більше для них. Їм цікаво, бо ніколи тут не були. Є алеї, місце побігати чи проїхати візочком, тобто з дітками можна йти. Гарна весняна атмосфера, чисте повітря. Звичайно, можливо, якби був ескурсійний супровід, щоб нас поводили і розповіли детальніше, то було б краще, а так самі читаємо таблички, роздивляємося дерева й кущі. На багатьох ще збереглися плоди, то дітям можна показати, що таке є. Думаю, на вихідних буде ще більше відвідувачів. Всі звикли їхати у Гідропарк, а тут таке нове місце”, – ділиться житомирянка Олена.

Відомо, що у Ботанічному саду в Житомирі висаджено понад 500 видів рідкісних дерев’янистих рослин,  більше 1000 видів трав’янистих рослин і не менше сотні колекцій лікарських рослин. Вражають ошатні експозиції деревоподібних півоній, червоно- та жовтоцвітих канн, гібіскусів, гортензії кольорової, троянд, сакури, тюльпанового дерева, червоно- та жовто плідної пірокант, колекції барбарису, садового жасмину, кизильника чорноплідного, вейгели рясноцвітної, гортензії великолистої, смородини золотолистої, спіреї рожевої, хеномелеса японського. Прогулянка охоплює центральну алею з різними видами та формами хвойних рослин, тінисту алею до альтанки. Когось захоплюють рідкісні берези, величезні дуби чи буки, хтось із захватом розглядав шишки, плоди або чорних лебедів на озері. Незабаром квітуватимуть магнолія, сакура, магонія, вейгела, бузок, рододендрон та інші.

Юлія Демусь

Квітково-святковий ажіотаж в Житомирі (ФОТО- ВІДЕО)

Для військових, туристів і спортсменів: ветеран війни Максим Пасічник з Житомирщини виготовляє м’ясні джерки (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Ботсад у Житомирі на три дні відкрили для прогулянок: що можна побачити (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*