Арт-терапія для захисників: у Житомирі військових навчають гончарній справі під час майстер-класів (ФОТО)

Арт-терапія для захисників: у Житомирі військових навчають гончарній справі під час майстер-класів

На базі Поліського національного університету 5 квітня було презентовано проєкт для військовослужбовців та членів їх родин, в рамках якого відбудеться серія майстер-класів з використанням гончарного, скульптурного та образотворчого мистецтв (методичні рекомендації розроблено науково-методичним центром Київського національного університету ім. Т. Шевченка).

Таку ініціативу заклад вищої освіти, зокрема факультет права, публічного управління та національної безпеки і безпосередньо колектив студентів і викладачів кафедри психології, реалізує спільно з партнерами – БО “БФ “Штаб допомоги Житомир” та “Українським центром реабілітації Гончарством”.

До безкоштовної участі у заході запрошують діючих військових, ветеранів війни, бійців, що проходять лікування та реабілітацію, рідних воїнів і загиблих героїв.

За словами декана факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету Віталія Данкевича, старту проєкту передувала довготривала та комплексна робота фахівців кафедри, навчання студентів, а його продовженням стане створення кабінетів реабілітації, соціальної і психологічної підтримки для постраждалих від війни, військовослужбовців та їх родин, на основі сучасних технологій і методик арт-терапії. Війна в країні триває і саме такий напрямок допомоги тим, хто через неї пройшов, – важливий та актуальний.

Уже на першому майстер-класі в Поліському національному університеті 5 квітня зібралося близько 50 учасників – дорослі та діти. Захід викликав справжній ажіотаж. Присутні, серед яких у тому числі, окрім військових, ректор університету Олег Скидан, викладачі кафедри психології, студенти, які здобувають першу чи другу освіту за спеціальністю “Психологія” (зможуть поширювати проєкт у громадах) , могли ліпити вироби з глини вручну (обмежень у розмірі й тематиці не вставнолювали) чи спробувати створити посуд за гончарним колом.

Ділився досвідом, навчав і давав поради учасникам Віктор Булгаков – викладач Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, майстер з гончарної справи та кераміки, волонтер, який проводить подібні заходи у військових госпіталях в різних регіонах країни, а також разом з ними у Житомир завітали помічники.

Організатори зазначають, що у подальшому майстер-класи проходитимуть на постійній основі кілька разів на місяць, тому долучитися зможуть всі охочі. 

“Аж настрій піднявся, – говорить один із військових своїм товаришам. – Ніби на уроках в школі з пластиліну щось ліпиш – матеріал подібний, але тут розумієш, що можна зробити якусь унікальну річ. Повністю занурюєшся у процес і голова зайнята тільки цим. Це відволікає та заспокоює”.

Через деякий час інший військовий сідає за гончарне коло. Всі навкруги дивуються майстерності чоловіка, але той запевняє, що робить це вперше – до того лише на відео бачив. Після завершення йому пропонують самотужки зняти готовий вибір, підписати і відправити сушитися. Пан Віктор просить помічників записати контакти військового і при бажанні йому можуть передати чи надіслати вазу поштою.

Юлія Демусь

Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів

21-річна Діана Вітюк разом з коханим відкрили у Житомирі кав’ярню, скориставшись грантовою підтримкою (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Арт-терапія для захисників: у Житомирі військових навчають гончарній справі під час майстер-класів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*