На базі Поліського національного університету 5 квітня було презентовано проєкт для військовослужбовців та членів їх родин, в рамках якого відбудеться серія майстер-класів з використанням гончарного, скульптурного та образотворчого мистецтв (методичні рекомендації розроблено науково-методичним центром Київського національного університету ім. Т. Шевченка).
Таку ініціативу заклад вищої освіти, зокрема факультет права, публічного управління та національної безпеки і безпосередньо колектив студентів і викладачів кафедри психології, реалізує спільно з партнерами – БО “БФ “Штаб допомоги Житомир” та “Українським центром реабілітації Гончарством”.
До безкоштовної участі у заході запрошують діючих військових, ветеранів війни, бійців, що проходять лікування та реабілітацію, рідних воїнів і загиблих героїв.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1547-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1549-1024x768.jpeg)
За словами декана факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету Віталія Данкевича, старту проєкту передувала довготривала та комплексна робота фахівців кафедри, навчання студентів, а його продовженням стане створення кабінетів реабілітації, соціальної і психологічної підтримки для постраждалих від війни, військовослужбовців та їх родин, на основі сучасних технологій і методик арт-терапії. Війна в країні триває і саме такий напрямок допомоги тим, хто через неї пройшов, – важливий та актуальний.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1539-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1541-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1540-1024x768.jpeg)
Уже на першому майстер-класі в Поліському національному університеті 5 квітня зібралося близько 50 учасників – дорослі та діти. Захід викликав справжній ажіотаж. Присутні, серед яких у тому числі, окрім військових, ректор університету Олег Скидан, викладачі кафедри психології, студенти, які здобувають першу чи другу освіту за спеціальністю “Психологія” (зможуть поширювати проєкт у громадах) , могли ліпити вироби з глини вручну (обмежень у розмірі й тематиці не вставнолювали) чи спробувати створити посуд за гончарним колом.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1545-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1543-1024x768.jpeg)
Ділився досвідом, навчав і давав поради учасникам Віктор Булгаков – викладач Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, майстер з гончарної справи та кераміки, волонтер, який проводить подібні заходи у військових госпіталях в різних регіонах країни, а також разом з ними у Житомир завітали помічники.
Організатори зазначають, що у подальшому майстер-класи проходитимуть на постійній основі кілька разів на місяць, тому долучитися зможуть всі охочі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1546-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1548-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1552-1024x768.jpeg)
“Аж настрій піднявся, – говорить один із військових своїм товаришам. – Ніби на уроках в школі з пластиліну щось ліпиш – матеріал подібний, але тут розумієш, що можна зробити якусь унікальну річ. Повністю занурюєшся у процес і голова зайнята тільки цим. Це відволікає та заспокоює”.
Через деякий час інший військовий сідає за гончарне коло. Всі навкруги дивуються майстерності чоловіка, але той запевняє, що робить це вперше – до того лише на відео бачив. Після завершення йому пропонують самотужки зняти готовий вибір, підписати і відправити сушитися. Пан Віктор просить помічників записати контакти військового і при бажанні йому можуть передати чи надіслати вазу поштою.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1551-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1544-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1561-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1560-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1601-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1562-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1563-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1564-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1566-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1595-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1571-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1592-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1628-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1572-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1580-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1582-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1589-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1588-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1601-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1606-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1689-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1626-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1621-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1586-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1714-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1713-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1712-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1661-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1702-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1703-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1704-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1694-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1696-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1598-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1698-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1659-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1609-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1703-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1615-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1702-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1644-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1641-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1636-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1635-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1618-2-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1709-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1699-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1705-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1660-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1649-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1688-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1692-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1695-1024x768.jpeg)
Юлія Демусь
Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів
Будьте першим, хто прокоментував "Арт-терапія для захисників: у Житомирі військових навчають гончарній справі під час майстер-класів (ФОТО)"