Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів

Бути творчим - приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів

Проєкт «Клуб Анонімних Авторів» у 2015 році заснувала письменниця, авторка книг для дорослих і дітей Таіс Золотковська. Нині вона проживає на острові у Греції, продовжує писати і розвивати Клуб, який нараховує понад 50 представництв в різних містах України та за кордоном (іноземці, українська діаспора у Європі і світі).

Зокрема, житомиряни до ініціативи приєдналися у 2016-му. Тоді зустрічі проходили щотижня. Усі охочі збиралися у закладі «Портал». Серед  тодішніх учасників – вчителька початкових класів, педагогиня-організаторка, волонтерка Галина Присяжнюк.

У березні цього року психологиня та книголюбка Юлія Пучич взялася відновлювати діяльність «Клубу Анонімних Авторів» у місті, але вже на базі «Гончаренко Центр Житомир.education and culture»  (Михайлівська, 12). Разом з Галиною вони і стали провідницями Клубу.

Зустрічі проходять щопонеділка. Старт – о 18.00, тривалість – дві години. Протягом цього часу присутні знайомляться, спілкуються, виконують творчі завдання, які готує і надсилає провідницям особисто Таіс Золотовська, разом пишуть та обговорюють написане.

Вікових обмежень, наголошують Юлія та Галина, немає: як тільки навчилися тримати ручку або олівець в руках – приходьте. Тут на вас очікує доброзичлива і дружня атмосфера, ніхто нікого не критикує, а навпаки  – підтримує і мотивує. Для кожної зустрічі – нова тема. Долучатися можна на будь-якому етапі і не ходити на постійній основі, якщо такої можливості нема. Також у спільноти є окремий чат, куди скидають завдання і їх можна виконувати самотужки вдома.

У «Клубі Анонімних Авторів» в Житомирі – студенти, матусі в декреті, педагоги, письменники та поети, митці, громадські активісти та ін. Жодних умов та відбору нема – достатньо лише бажання.  Участь  – безкоштовна.

«Ми разом прибираємо творчі блоки, вчимось проявлятись, системно працюємо над творчими завданнями і просто класно проводимо час. Це так цікаво спостерігати, коли на одну тему і на одне завдання ти отримуєш 10 різних творів –  зі своїми образами, ходом думок, творчими знахідками. Це просто захват, – ділиться модераторка та провідниця Юлія Пучич. – Спільно робимо простір, в якому бути собою, бути творчим, бути відкритим  – безпечно. І навіть приємно».

Галина Присяжнюк зазначає, що відновлений «Клуб Анонімних Авторів» у Житомирі збирається у новому складі, а з попереднього – лише один учасник. На довготривалу паузу проєкт був поставлений через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення.

«Попередній досвід показує, що є певний «кістяк» Клубу – п’ять осіб, але постійно приходить хтось новий або хтось відсівається і на його місці з’являються інші люди. Таким чином за одним столом збирається 10-15 абсолютно різних людей, разом з якими ми вчимося писати, виписуватися, долати страх, що в тебе щось не вийде чи ти щось робиш не так, бояться показувати свої твори, виступати з ними. Писати потрібно! У першу чергу – для себе, а вже потім  – для інших, на загал. Хочеш – пиши, пробуй, у тебе все вийде», – стверджує провідниця та модераторка Галина Присяжнюк.

Юлія Демусь

Місто весни: Житомир заполоняє цвітіння магнолій, абрикосів, нарцисів і тюльпанів (ФОТО)

21-річна Діана Вітюк разом з коханим відкрили у Житомирі кав’ярню, скориставшись грантовою підтримкою (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*