Проєкт «Клуб Анонімних Авторів» у 2015 році заснувала письменниця, авторка книг для дорослих і дітей Таіс Золотковська. Нині вона проживає на острові у Греції, продовжує писати і розвивати Клуб, який нараховує понад 50 представництв в різних містах України та за кордоном (іноземці, українська діаспора у Європі і світі).
Зокрема, житомиряни до ініціативи приєдналися у 2016-му. Тоді зустрічі проходили щотижня. Усі охочі збиралися у закладі «Портал». Серед тодішніх учасників – вчителька початкових класів, педагогиня-організаторка, волонтерка Галина Присяжнюк.
У березні цього року психологиня та книголюбка Юлія Пучич взялася відновлювати діяльність «Клубу Анонімних Авторів» у місті, але вже на базі «Гончаренко Центр Житомир.education and culture» (Михайлівська, 12). Разом з Галиною вони і стали провідницями Клубу.
Зустрічі проходять щопонеділка. Старт – о 18.00, тривалість – дві години. Протягом цього часу присутні знайомляться, спілкуються, виконують творчі завдання, які готує і надсилає провідницям особисто Таіс Золотовська, разом пишуть та обговорюють написане.
Вікових обмежень, наголошують Юлія та Галина, немає: як тільки навчилися тримати ручку або олівець в руках – приходьте. Тут на вас очікує доброзичлива і дружня атмосфера, ніхто нікого не критикує, а навпаки – підтримує і мотивує. Для кожної зустрічі – нова тема. Долучатися можна на будь-якому етапі і не ходити на постійній основі, якщо такої можливості нема. Також у спільноти є окремий чат, куди скидають завдання і їх можна виконувати самотужки вдома.
У «Клубі Анонімних Авторів» в Житомирі – студенти, матусі в декреті, педагоги, письменники та поети, митці, громадські активісти та ін. Жодних умов та відбору нема – достатньо лише бажання. Участь – безкоштовна.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1080-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0992-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0998-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0991-768x1024.jpeg)
«Ми разом прибираємо творчі блоки, вчимось проявлятись, системно працюємо над творчими завданнями і просто класно проводимо час. Це так цікаво спостерігати, коли на одну тему і на одне завдання ти отримуєш 10 різних творів – зі своїми образами, ходом думок, творчими знахідками. Це просто захват, – ділиться модераторка та провідниця Юлія Пучич. – Спільно робимо простір, в якому бути собою, бути творчим, бути відкритим – безпечно. І навіть приємно».
Галина Присяжнюк зазначає, що відновлений «Клуб Анонімних Авторів» у Житомирі збирається у новому складі, а з попереднього – лише один учасник. На довготривалу паузу проєкт був поставлений через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1049-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0986-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0988-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0985-1024x768.jpeg)
«Попередній досвід показує, що є певний «кістяк» Клубу – п’ять осіб, але постійно приходить хтось новий або хтось відсівається і на його місці з’являються інші люди. Таким чином за одним столом збирається 10-15 абсолютно різних людей, разом з якими ми вчимося писати, виписуватися, долати страх, що в тебе щось не вийде чи ти щось робиш не так, бояться показувати свої твори, виступати з ними. Писати потрібно! У першу чергу – для себе, а вже потім – для інших, на загал. Хочеш – пиши, пробуй, у тебе все вийде», – стверджує провідниця та модераторка Галина Присяжнюк.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1021-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1040-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1018-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1020-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1008-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0999-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1012-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1013-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1015-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1005-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1016-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1006-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1003-1024x797.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0996-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1002-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0989-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1041-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0999-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0993-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0984-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1057-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1063-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1007-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1004-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1001-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1019-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1090-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1083-1024x747.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1088-1024x768.jpeg)
Юлія Демусь
Місто весни: Житомир заполоняє цвітіння магнолій, абрикосів, нарцисів і тюльпанів (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів"