Як відвідувачі Ботсаду в Житомирі допомагають збирати на потреби десантників 95 бригади (ФОТО)

Як відвідувачі Ботсаду в Житомирі допомагають збирати на потреби десантників 95 бригади

Щовихідних, починаючи з 8 березня, Ботанічний сад Поліського національного університету в Житомирі – відкритий для відвідувачів. Усі охочі можуть прийти  в суботу і неділю у визначений час – з 10.00 до 16 години включно, вільно прогулятися територією, ознайомитися із колекцією рідкісних рослин, зробити світлини.

Вхід – безкоштовний, але за бажанням (у якості благодійного внеску) можна залишити будь-яку суму коштів – кинути у спеціальну скриньку в Ботсаду, а у подальшому все буде витрачено на потреби військових-земляків із 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ.

З відповідною ініціативою виступили органи студентського самоврядування Поліського національного університету, які на постійній основі займаються волонтерською діяльністю – збирають кошти на обладнання  та інші необхідні речі для захисників, відправляють посилки з продуктами і смаколиками на передову.

Заступник голови Студентської ради Поліського національного університету Роман Захарчук записав спільне відео із бійцями 95 бригади, в якому  вони детальніше розповіли про збір у Ботсаду. У коментарі журналістам  «Житомир таймс» Роман поділився першими результатами.

«Ми сьогодні вже замовили акумулятори для FPV-дронів. Як тільки вони будуть доставлені, усе одразу ж буде передано десантникам для виконання бойових завдань. За чотири дні, тобто за ті вихідні, коли у Ботанічному саду стояла скринька (8,9 і 10 березня скриньки ще не було), вийшло майже 30 тисяч гривень. У першу суботу гарно стартували і відвідувачі накидали більше 14 тисяч. На вихідні 23-24 березня тенденція трохи пішла на спад: у суботу – 7941 грн, в неділю – лише 2500. Але тут треба брати до уваги погодні умови. Коли сонячно і тепло, то, звичайно, приходить більше людей і відповідно зростає кількість донатів, – констатує Роман Захарчук. – Втім, ми  раді усім, хто приходить у Ботанічний сад і вдячні кожному, хто робить особистий внесок у спільну справу і допомагає досягати поставленої мети. Синоптики обіцяють потепління, багатий рослинний світ Ботанічного саду неодмінно здивує, адже попереду пора цвітіння, тож не втрачайте шанс побувати у такому унікальному місці і використайте цю можливість з користю для ЗСУ».

Поруч з цим, адміністрацією встановлені правила, які діють на усій території Ботанічного саду. Відповідні таблички розміщені на вході, поблизу озер та насаджень. Зокрема, забороняється їздити на велосипедах і роликах, розпалювати багаття чи влаштовувати пікніки, залишати після себе сміття, курити цигарки, розпивати алкогольні напої, вигулювати домашніх тварин, рвати  рослини чи будь-яким чином шкодити їм  та ін.

До речі, 22 березня з нагоди Міжнародного дня води представники факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету під контролем співробітників Житомирського  рибоохоронного патруля долучилися до екологічної акції по вселенню рослиноїдних видів риб у водойми Ботанічного саду. Було випустили 300 екземплярів білого амура та приблизно 500 екземплярів гібриду білого і строкатого товстолобика, середньою вагою по 200 г кожен.

Втім, ловити рибу в озерах Ботсаду також заборонено. Натомість студенти спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» під час проведення навчальних практик годуватимуть нових жителів водойм, спостерігатимуть за ними і проводитимуть контрольні зважування.

До речі, на озері поблизу центральної алеї, цими вихідними вже нарешті з’явилися чорні лебеді, які, без перебільшення, стали справжньою візитівкою житомирського Ботанічного саду. Годувати птахів відвідувачам теж не дозволяють.

Юлія Демусь

«Покупки за донат»: житомирянка запустила спільноту, де можна купити речі і допомогти ЗСУ. ФОТО

Католицьке (польське) кладовище у Житомирі з понад 200-літньою історією: чим цікаве і як виглядає сьогодні (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував " Як відвідувачі Ботсаду в Житомирі допомагають збирати на потреби десантників 95 бригади (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*