Тиждень тому житомирянка Ірина Базелюк створила у мережі «Viber» спільноту «Покупки за донат», долучитися до якої можуть усі охочі – запропонувати чи купити певний товар, а виручені від цього кошти підуть на підтримку ЗСУ.
Вже 21 березня поділилася першими результатами – 5 тисяч гривень від продажів були перераховані на збір волонтерки, що планує купити дрон для потреб бійців 95 бригади, які виконують завдання на Лиманському напрямку.
І це лише початок, – наголошує Ірина, адже у планах – розвивати ініціативу, аби збільшувати обсяги допомоги. Поки поставила за мету акумулювати суми по 5 тисяч, а далі переказувати їх на актуальні збори, що проводять перевірені волонтери та організації.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/432754031_3155827001218548_6535645090275061401_n-924x1024.jpg)
Житомирянка сама регулярно донатить з особистих коштів, тож добре знайома з потребами захисників на передовій і тими, хто їх оперативно закриває в тилу.
«Кожен має робити для своєї країни все, що може. Мене трохи гризе сумління, оскільки стати на захист, тобто піти служити, я не можу – маю дитину, якій потрібна. Обрала для себе такий спосіб – донатити самотужки і залучати до процесу інших: одні можуть виставити на продаж певні речі, інші – придбати їх. У «плюсі» всі, а головне – це реальна допомога для захисників, – додає Ірина Базелюк. – Завдяки своїй діяльності (займаюся доставкою товарів з-за кордону) маю певну базу замовників з усієї України, тому вирішила використати її з користю і запропонувати людям робити добру справу разом».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/9c3e25f4-b00e-43ea-aecb-19beef571826-560x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/cffc72f9-5950-44fa-8b15-f4e4160c4823-555x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/382e05e4-6db9-4729-b3e7-7d4341b10a40-567x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/79fe490c-31ea-4498-b6f4-f828da23a6dc-562x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/e3b63aa2-cb51-4cb8-b3d0-49282529abe5-571x1024.jpg)
Зараз у спільноті «Покупки за донат» – трохи більше 200 користувачів з Житомира та інших міст. Вони публікують дописи із світлинами товару, описом та зазначенням суми (донат), за який готові продати річ. В асортименті – дитячий і дорослий одяг на різні пори року, взуття, вироби ручної роботи, косметика, книги. До речі, за словами Ірини, книги користуються найбільшим попитом, що не може не тішити.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/345220657_770695031176181_6289165225813199854_n-1024x1024.jpg)
«Ідея такої спільноти чи майданчика з продажу речей за донат у мене була вже кілька місяців. Думала над цим і хотіла організувати щось серйозніше, але зрозуміла, що на це потрібен додатковий час, ресурси, а відкладати з допомогою не можна, тому вирішила почати хоч з чогось. У тестовому режимі запустила у «Viber» «Покупки за донат», але у перспективі це може бути і сторінка в Інстаграмі, і навіть окремий сайт, – – веде далі авторка благодійної ініціативи Ірина Базелюк. – Словом, працюватиму над масштабуванням, але перш за все потрібна небайдужість інших – активність та участь у продажах.
Я особисто докладу максимум зусиль, щоб це було довготривалою ініціативою, та для цього потрібно залучати більше людей, які пропонуватимуть речі на продаж. Загалом алгоритм такий: людина додається у спільноту, де може виставляти або купувати речі за донат, публікує щось від себе, обирає з представленого. Для збору коштів я створила окрему монобанку і всі оплати йдуть напряму туди. Перевіряю кожну оплату і пишу «продавцеві», що річ придбана і куди потрібно її відправити (передбачена можливість доставки поштою по Україні). Звісно, сподіваюся на порядність людей, але все одно продумала механізм, як бути, якщо продавець не відправить придбану річ. У такому випадку покупець може використати оплачену суму на покупку іншого товару, а недобросовісного продавця буде заблоковано. Виставляти в групу можна все – обмежень немає, окрім заборонених речовин».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/21d71c08-f642-4b46-9125-4967ae8ccd06-570x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/36992e36-474c-44b2-adce-fedf7bb0761d-570x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/9a6603c6-9aa0-41f8-830a-fb55a7aaaee2-496x1024.jpg)
Якщо вас зацікавила ініціатива, долучайтеся до спільноти «Покупки за донат», розповідайте про неї друзям, а також слідкуйте за перебігом проєкту на сторінці Ірини Базелюк у соцмережі Фейсбук.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/77c2efe7-f0c0-4d1a-981e-6a40fa6c8e90-586x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/d718517d-4239-4956-889f-a64637971017-563x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/dd86341a-a156-4c4a-b629-1f41919b9d8d-566x1024.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував " «Покупки за донат»: житомирянка запустила спільноту, де можна купити речі і допомогти ЗСУ. ФОТО"