Сквер “Незламних житомирян”: де знаходиться і як виглядає. ФОТО

Сквер "Незламних житомирян": де знаходиться і як виглядає.

Під час засідання сесії міської ради 11 квітня депутати підтримали рішення надати одному зі скверів міста назву “Незламних житомирян”.

Зокрема, йдеться про територію за адресою проспект Миру, 9 (мікрорайон Богунія), що знаходиться у дворі багатоповерхівок поруч із закладами торгівлі.

Його облаштування завершили вже у період повномасштабної війни і витратили на це більше трьох мільйонів гривень. Зокрема, за ці кошти було прокладено алеї та покриття на них, встановлено лавки, ліхтарі, сміттєві урни, також конструкції на спортивному і дитячому майданчиках.

Ввечері 14 квітня журналісти сайту “Житомир таймс” завітали на локацію, аби побачити на власні очі як виглядає сквер “Незламних житомирян”.

До речі, загалом у Житомирі відсутня практика називати сквери після їх реконструкції (за останні роки було відремонтовано кілька у різних мікрорайонах), але в даному випадку, повідомляли у міськраді, ініціатива належала мешканцям навколишніх будинків.

Було запропоновано два варіанти – “Сквер незалежних”, “Сквер незламних житомирян”. На засіданні комісії з топоніміки восени минулого року навіть виникла дискусія, чи доцільно і доречно взагалі використовувати будь-який із варіантів.

У самому сквері наразі жодних табличок із зазначенням назви ще нема. Відпочивальники та перехожі, які цікавилися метою нашої фотозйомки, теж вперше чули про те, що віднедавна він має назву і навіть ділилися версіями, що б це могло означати.

Зауважимо, що у сквері ввечері вихідного дня – досить людно, переважно батьки з дітьми, підлітки. Старші катаються на самокатах і велосипедах по доріжках навколо, займаються на тренажерах, менші граються на окремому дитячому майданчику або ж ганяють м’яча з татусями на просторій території поряд. Кілька пар відпочивають на лавках.

До реконструкції на цьому місці росли старі дерева, утворюючи суцільний покрив та унеможливлюючи ріст будь-яких інших рослин. Багато з них вирізали – стало значно світліше, а ще зʼявилися різні декоративні насадження.

Юлія Демусь

Саркосцифа червона або ельфійська чаша: на Житомирщині з’явилися  перші весняні гриби (ФОТО)

Ейфелева вежа у вишиванці, сквер “Музею каменю” та Свято-Юріївська церква: прогулянка Чуднівською у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Сквер “Незламних житомирян”: де знаходиться і як виглядає. ФОТО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*