Саркосцифа червона або ельфійська чаша: на Житомирщині з’явилися  перші весняні гриби (ФОТО)

Саркосцифа червона або ельфійська чаша: на Житомирщині з’явилися перші весняні гриби

З березня користувачі соціальних мереж з різних регіонів країни в тематичних групах публікують дописи – фото та відео, про збір перших весняних грибів. Їх назва – саркосцифа.

Ці гриби поширені в тропіках, субтропіках і помірній зоні, ростіть на відмерлій деревині (у лісах, посадках, поблизу водойм).  В Україні на гілках, занурених у ґрунт, зустрічається їстівний гриб 4 категорії саркосцифа яскраво-червона або ельфійська чаша чи ельфійська шапка. 

Саркосцифа має яскраво виражений колір, що особливо вирізняє її у ранню пору, коли все навкруги лише починає розпускатися.

До речі, назва «Sarcoscypha» вперше була опублікована в 1885 році.

У діаметрі саркосцифи досягають 1-3 мм, стільки ж у висоту, вони чашоподібної/келехоподібної форми, де збирається  роса чи краплі дощу після опадів.

Верхня частина гриба має червоне забарвлення, а внизу вони білуваті чи рожеві. 

Саркосцифи доволі важко очистити від залишків ґрунту, листя та гілок, на яких вони росли. Промивання у воді результату не дають, тож грибники радять замочувати на кілька годин у крижаній воді або заливати окропом, а тоді додатково чистити ножем.

Такі гриби можна смажити і тушкувати, додавати в салати та інші страви, попередньо відваривши хвилин 10-15. Після термічної обробки колір зберігається і лише посилюється, якщо гриби заморозити.

Дехто каже, що саркосцифи мають нейтральний смак, а хтось відзначає ледь виражений грибний.

Саркосцифа – своєрідний екологічний індикатор чистого довкілля, тому поблизу забруднених промислових міст, шосейних доріг ви не знайдете цього гриба. Також такі гриби використовують у народній медицині. 

Журналістам сайту «Житомир таймс» 8 квітня вдалося натрапити на саркосцифи у береговій зоні в одному з сіл на Житомирщині, тож пропонуємо читачам роздивитися детальніше, як у природі ростуть ці гриби.

Юлія Демусь

Арт-терапія для захисників: у Житомирі військових навчають гончарній справі під час майстер-класів (ФОТО)

Бути творчим – приємно! В Житомирі відновив роботу Клуб Анонімних Авторів

Будьте першим, хто прокоментував "Саркосцифа червона або ельфійська чаша: на Житомирщині з’явилися  перші весняні гриби (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*