За тиждень – Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській (ФОТО-ВІДЕО)

За тиждень - Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській

З самого ранку 28 квітня  у центрі Житомира  настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о.Богдан Бойко здійснює чин освячення верби – віряни відзначають свято Входу Господнього у Єрусалим (Вербну неділю). Цьому передувала рання та пізня Літургії у храмі.

Прихожани збираються у дворі собору та на Михайлівській поруч, вилаштовуючись у довжелезні шеренги. 

У руках тримають букети із гілочками верби, травами, квітами й декором. Лише дехто приходить зі своїм букетом, більшість купують безпосередньо під стінами храму. Обрати щось можна за ціною від 10-15 гривень. Також можна купити свічки і пасхальне печиво від Михайлівського собору, зробити пожертву.

Ближче до 11 години людей стає все більше. До них час від часу виходить о.Богдан, окроплюючи їх та освячуючи букети водою, звертається з побажаннями, жартує, фотографується на прохання, усі навколо посміхаються. 

Звучить традиційне: «Не я бʼю – лоза бʼє, за тиждень – Великдень». Особливо радіють діти, які з нетерпінням чекають, коли настоятель нарешті підійде до них. 

Окремо о.Богдан зупиняється біля військовослужбовців та членів їх родин, бажаючи швидкої перемоги та повернення. 

Повідомляється, що посвятити вербу в Михайлівському соборі житомиряни зможуть до 19 години 28 квітня, а вже 5 травня їх запрошують на освячення Великодніх кошиків.

Юлія Демусь

Експозиція, присвячена ДШВ, комплекс для реабілітації поранених бійців: що чекає Ботсад у Житомирі після  зміни навзви на честь Героїв-десантників (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "За тиждень – Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*