З самого ранку 28 квітня у центрі Житомира настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о.Богдан Бойко здійснює чин освячення верби – віряни відзначають свято Входу Господнього у Єрусалим (Вербну неділю). Цьому передувала рання та пізня Літургії у храмі.
Прихожани збираються у дворі собору та на Михайлівській поруч, вилаштовуючись у довжелезні шеренги.
У руках тримають букети із гілочками верби, травами, квітами й декором. Лише дехто приходить зі своїм букетом, більшість купують безпосередньо під стінами храму. Обрати щось можна за ціною від 10-15 гривень. Також можна купити свічки і пасхальне печиво від Михайлівського собору, зробити пожертву.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-35-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-33-1024x768.jpg)
Ближче до 11 години людей стає все більше. До них час від часу виходить о.Богдан, окроплюючи їх та освячуючи букети водою, звертається з побажаннями, жартує, фотографується на прохання, усі навколо посміхаються.
Звучить традиційне: «Не я бʼю – лоза бʼє, за тиждень – Великдень». Особливо радіють діти, які з нетерпінням чекають, коли настоятель нарешті підійде до них.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-32-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-31-1024x768.jpg)
Окремо о.Богдан зупиняється біля військовослужбовців та членів їх родин, бажаючи швидкої перемоги та повернення.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-30-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-28-1024x768.jpg)
Повідомляється, що посвятити вербу в Михайлівському соборі житомиряни зможуть до 19 години 28 квітня, а вже 5 травня їх запрошують на освячення Великодніх кошиків.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-27-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-26-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-25-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-24-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-23-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-22-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-21-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-20-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-18-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-17-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-17-2-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-28_11-00-16-1024x768.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "За тиждень – Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській (ФОТО-ВІДЕО)"