1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Соціальні мережі шкода чи користь?

Соцмережі… Для когось — біль і проблема, для когось — практичний спосіб тримати контакт із друзями, для когось — невиправдані політичні бійки у коментарях й джерело негативу, а для когось — зручний інструмент залучення аудиторії до свого бізнес-продукту. Можна довго обговорювати переваги та недоліки соціальних мереж, зійшовши до норм моралі та відмінностей поколінь. Проте один факт залишається незмінним — розбиратися у соціальних мережах потрібно усім. Разом зі шкільним психологом ЗОСШ 16 Ковальчук Світланою Петрівною спробуємо розібратися, як саме захоплення соціальними мережами впливає на психічне здоров‘я людини.

На вашу думку, для якої вікової категорії людей соціальні мережі наносять шкоду?

Соцмережі… Для когось — біль і проблема, для когось — практичний спосіб тримати контакт із друзями, для когось — невиправдані політичні бійки у коментарях й джерело негативу, а для когось — зручний інструмент залучення аудиторії до свого бізнес-продукту. Можна довго обговорювати переваги та недоліки соціальних мереж, зійшовши до норм моралі та відмінностей поколінь. Проте один факт залишається незмінним — розбиратися у соціальних мережах потрібно усім. Розуміти, які функції соцмережі виконують та який відбиток накладають на наше життя і роботу, потрібно навіть тим людям, хто ними не користується, — навіть ті, хто не є користувачами соціальних мереж, зустрічаються з їхнім впливом. На мою думку найбільшу шкоду соціальні мережі наносять шкоду підліткам. Оскільки в цей час в них ще не сформована психіка і вони не можуть фільтрувати інформацію. Також  під час кризи соціальні мережі мають вплив на дітей.

За якими ознаками можна зрозуміти, що людина залежна?

Якщо вам складно контролювати час, який ви проводите у соціальних мережах. Ви відчуваєте занепокоєння, коли немає можливості зайти на свій акаунт. Дуже дратуєтесь, якщо хтось відволікає вас від перегляду стрічки з новинами, то це і є однією з трьох ознак того, що ви залежні від соцмереж. До негативних сторін відноситься і те, що живучи в соціальній мережі, людина потрапляє в нереальний світ, де важливим вважається лише те, що про вас думають інші люди, а не те, що є насправді і не те, як Ви думаєте про себе.

Перепади настрою і зміни особистості, погіршення відносин з рідними, низька продуктивність, криза духу.

Яка на вашу думку соціальна мережа несе найбільш позитивний вплив на користувачів?

На мою думку, з кожної соціальної мережі можна взяти для себе щось корисне, адже з кожним днем там все більше нових функцій, за допомогою яких можна фільтрувати більшу частину того, що там є.

Як соціальні мережі впливають на нашу психіку?

Соціальні мережі, якими щодня користуються мільйони людей у ​​всьому світі, негативно впливають на психіку: викликають депресію, почуття самотності та інші неприємні речі.

На сьогоднішній день уникнути впливу соціальних мереж на повсякденне життя вдається, скоріше, меншості, і це не дивно.Соціальні мережі як такі – це особливість нашого часу, практично – умова ефективної соціальної адаптації. Так, вони дозволяють нам жити «швидше», а отже, встигати більше, не витрачати на деякі процеси багато часу. Але водночас, ми платимо за це більшим розфокусуванням уваги. Оскільки нашому мозку треба більш швидко реагувати на подразники, він привчається швидко «перемикатись», і зосереджуватись на чомусь одному стає важче. Тому перший фактор впливу (соціальних мереж на нашу психіку), який можна виділити – це більше навантаження на мозок, потреба швидко переключатись, і як наслідок – проблеми з зосередженням уваги. Підтверджує це хоча б те, що в останні роки дітей з синдромом дефіциту уваги стає все більше.

Другий фактор – це можливість швидко задовольнити потребу в спілкуванні, не докладаючи зусиль. А відтак, подекуди, втрачається цінність спілкування. З одного боку – це зручно, і часто виходить в плюс: можна отримати інформацію швидко і легко. З іншого боку – це суттєво відображається на якості дружби в наш час.

Яким чином зменшити негативний вплив інтернету та соцмереж на свідомість людини?

Основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто сказати дітям:

  •  Не давайте нікому своїх паролів.
  • Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  • Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  • Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного змісту, пропозиції).
  • Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  • Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  • Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  • Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  • Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  • Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додалися небажані програми.
  • Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  • Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

Чи знижують соціальні мережі самооцінку користувачів?

Згідно з опитуванням 1500 користувачів, проведеним благодійним фондом Scope, понад половина молодих людей у віці 18-34 років зазначили, що соцмережі змушують їх відчувати себе непривабливими.

 Дослідження 2016 року, проведене в Університеті штату Пенсільванія, показало, що перегляд чужих селфі занижує самооцінку, оскільки користувачі порівнюють себе з фотографіями людей у найщасливіший момент їхнього життя.

А жінки зазвичай негативно порівнюють себе із селфі інших жінок, виявили дослідники з Університету Стратклайда в штаті Огайо та Університету штату Айова.

Утім, на самооцінку погано впливають не тільки селфі інших користувачів. Опитування тисячі користувачів Facebook зі Швеції виявило, що загалом жінки, які проводять багато часу в цій соцмережі, відчувають себе менш щасливими та впевненими.

Даша Гуленко

Будьте першим, хто прокоментував "Соціальні мережі шкода чи користь?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*