У Бердичеві професійне свято День Національної Поліції правоохоронці зустрічають з дітлахами. На Центральній площі гамірно і багато локацій: поліцейські запросили медиків, пожежників, кінологів, фахівців вибухотехнічного центру, військових сил спецоперацій, щоб усі максимально розкрили для дітей свої професії.
Тут і автівки з можливістю посидіти і посигналити за кермом, і спеціальне спорядження, яке можна приміряти. Представники ризикових, але вкрай необхідних професій, радіють інтересу дітлахів.
«Що цікаво, що багато дітей хочуть в майбутньому бути пожежниками, рятувальниками. Мабуть, що в цій професії є багато надзвичайних ситуацій і тут є ризики», – каже Олег Савенко, командир відділення водіїв.
Яскрава автівка, каже чоловік, – позашляховик, якому наші дороги під силу. За 20 років роботи жодного разу не хотілось піти, бо щасливий рятувати людей.
Чи не найбільший ажіотаж у дітей до кінологів. Сьогодні цих песиків можна гладити і фотографуватись з ними. Сергій практикує розшукову роботу з собаками, тренував німецьких вівчарок, ротвелерів. Зупинився на бельгійській вівчарці малінуа. Каже, порода більш витриваліша, енергійніша. Чоловік упевнений: пес має проживати з кінологом на постійній основі, щоб в подальшому добре нести службу. Ім’я хвостатого не називає. Каже, службова таємниця, тож не бажано називати кличку.
«Він проживає в мене вдома, з сім’єю. Харчується згідно свого раціону, на службу виїздить разом зі мною. Він завжди зі мною», – говорить Сергій, інструктор-кінолог.
Люди можуть зрадити, собака ніколи, говорить Микола Головій, старший сержант поліції. Його півторарічна Кіра під час інтерв’ю лізе цілуватись. Живе вона у вольєрі, їсть сухий корм і вже їздить з поліцейськими на завдання.
«Вона ще молоденька, багато з нею не їздимо. Але злодія знайшли, курку вкрав через 2-3 хати в сусіда, довела. Підбираємо за апортувальними предметами. Якщо собака його любить, грається з ним, шукає, вона буде шукати вибухівку, наркотики і по сліду зможе піти», – розповідає Микола Головій, старший сержант поліції.
Головний з підготовки кінологів в Україні Сергій Гайдук теж приїхав у Бердичів. Чоловік показує спорядження для дресирування собак. Є тут і імітатори вибухових речовин, які використовують для пошуку реальної вибухівки. Виховання собаки, каже він, залежить від ставлення кінолога до свого улюбленця. До 8-9 років пес працює з поліцейськими, рідше це 10-11 років. Після служби собаки до старості живуть у сім’ях кінологів.
«Буквально з 2 місяців потрібно здійснювати правильно виховне дресирування, коли собака досягає року-півтора, важливо направити в кінологічну школу для того, щоб підготовити за певним напрямком. Це може бути пошук людини по сліду, пошук вибухівки, наркотиків, трупних залишків», – каже Сергій Гайдук, начальник циклу кінології Житомирського навчального центру підготовки поліцейських.
На локації від «швидкої» представлено обладнання для невідкладної допомоги людям. Дітей найбільше цікавить пульсоксиметр та дефібрилятор.
«Ми зараз живемо в такому світі, коли знання невідкладної медичної допомоги на до госпітальному етапові стають дуже актуальними, бо бували такі випадки, коли дитина знала як правильно надавати допомогу дорослому», – розповідає лікар медицини невідкладних станів і катастроф Тарас Білоніг.
До 6-ої річниці професійного свята, каже начальник поліції у Бердичівському районі, хотіли популяризувати професію поліцейського.
«Коли виступав кінологічний центр, коли діти дивились на їхню роботу, це просто треба було зазирнути їм в очі і побачити як вони яскраво світяться. Ці іскри, думаю, що майже всі до нас прийдуть на службу», – каже начальник поліції Олег Мельничук.
Євгенія прийшла на площу з дітьми. Каже, і самій було цікаво побачити техніку і службових собак.
«Побачили, що у нас в країні розвивається щось, з’являється нова техніка, спорядження, забезпечення, це більший для нас захист. Дозвілля неймовірне, емоції просто зашкалюють, вони задоволені і матимуть враження на пару днів вперед», – каже Євгенія Карибуліна, бердичівлянка.
На завершення діти прикрашають поліцейську автівку яскравими долоньками з фарби. Правоохоронці не виключають, що такий формат свята стане традиційним для міста.
Будьте першим, хто прокоментував "Професійне свято по-новому: бердичівські поліцейські святкують свій день (ВІДЕО)"