Професійне свято по-новому: бердичівські поліцейські святкують свій день (ВІДЕО)

У Бердичеві професійне свято День Національної Поліції правоохоронці зустрічають з дітлахами. На Центральній площі гамірно і багато локацій: поліцейські запросили медиків, пожежників, кінологів, фахівців  вибухотехнічного центру, військових сил спецоперацій, щоб усі максимально розкрили для дітей свої професії.

Тут і автівки з можливістю посидіти і посигналити за кермом, і спеціальне спорядження, яке можна приміряти. Представники ризикових, але вкрай необхідних професій, радіють інтересу дітлахів.

«Що цікаво, що багато дітей хочуть в майбутньому бути пожежниками, рятувальниками. Мабуть, що в цій професії є багато надзвичайних ситуацій і тут є ризики», – каже Олег Савенко, командир відділення водіїв.

Яскрава автівка, каже чоловік, – позашляховик, якому наші дороги під силу. За 20 років роботи жодного разу не хотілось піти, бо щасливий рятувати людей.

Чи не найбільший ажіотаж у дітей до кінологів. Сьогодні цих песиків можна гладити і фотографуватись з ними. Сергій практикує розшукову роботу з собаками, тренував німецьких вівчарок, ротвелерів. Зупинився на бельгійській вівчарці малінуа. Каже, порода більш витриваліша, енергійніша. Чоловік упевнений: пес має проживати з кінологом на постійній основі, щоб в подальшому добре нести службу. Ім’я хвостатого не називає. Каже, службова таємниця, тож не бажано називати кличку.

«Він проживає в мене вдома, з сім’єю. Харчується згідно свого раціону, на службу виїздить разом зі мною. Він завжди зі мною», – говорить Сергій, інструктор-кінолог.

Люди можуть зрадити, собака ніколи, говорить Микола Головій, старший сержант поліції. Його півторарічна Кіра під час інтерв’ю лізе цілуватись. Живе вона у вольєрі, їсть сухий корм  і вже їздить з поліцейськими на завдання.

«Вона ще молоденька, багато з нею не їздимо. Але злодія знайшли, курку вкрав через 2-3 хати в сусіда, довела. Підбираємо за апортувальними предметами. Якщо собака його любить, грається з ним, шукає, вона буде шукати вибухівку, наркотики і по сліду зможе піти», – розповідає Микола Головій, старший сержант поліції.

Головний з підготовки кінологів в Україні Сергій Гайдук теж приїхав у Бердичів. Чоловік показує  спорядження для дресирування собак. Є тут і імітатори вибухових речовин, які використовують для пошуку реальної вибухівки. Виховання собаки, каже він, залежить від ставлення кінолога до свого улюбленця. До 8-9 років пес  працює з поліцейськими, рідше це 10-11 років. Після служби собаки до старості живуть у сім’ях кінологів.

«Буквально з 2 місяців потрібно здійснювати правильно виховне дресирування, коли собака досягає року-півтора, важливо направити в кінологічну школу для того, щоб підготовити за певним напрямком. Це може бути пошук людини по сліду, пошук вибухівки, наркотиків, трупних залишків», – каже Сергій Гайдук, начальник циклу кінології Житомирського навчального центру підготовки поліцейських.

На локації від «швидкої» представлено обладнання для невідкладної допомоги людям. Дітей найбільше цікавить пульсоксиметр та дефібрилятор.

«Ми зараз живемо в такому світі, коли знання невідкладної медичної допомоги на до госпітальному етапові стають дуже актуальними, бо бували такі випадки, коли дитина знала як правильно надавати допомогу дорослому», – розповідає лікар медицини невідкладних станів і катастроф Тарас Білоніг.

До 6-ої річниці професійного свята, каже начальник поліції у Бердичівському районі, хотіли популяризувати професію поліцейського.

«Коли виступав кінологічний центр, коли діти дивились на їхню роботу, це просто треба було зазирнути їм в очі і побачити як вони яскраво світяться. Ці іскри, думаю, що майже всі до нас прийдуть на службу», – каже начальник поліції Олег Мельничук.

Євгенія прийшла на площу з дітьми. Каже, і самій було цікаво побачити техніку і службових собак.

«Побачили, що у нас в країні розвивається щось, з’являється нова техніка, спорядження, забезпечення, це більший для нас захист. Дозвілля неймовірне, емоції просто зашкалюють, вони задоволені і матимуть враження на пару днів вперед», – каже Євгенія Карибуліна, бердичівлянка.

На завершення діти прикрашають поліцейську автівку яскравими долоньками з фарби. Правоохоронці не виключають, що такий формат свята стане традиційним для міста.

Будьте першим, хто прокоментував "Професійне свято по-новому: бердичівські поліцейські святкують свій день (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*