«А де бомжі?..» Житомирський диво-сквер: що хороше і що погане ми там побачили (ФОТО)

Times.Zt.Ua не можна назвати виданням, занадто компліментарним по відношенню до міської влади. Ми неодноразово сварили вищих чиновників Житомира – і критикуватимемо їх завжди, коли для цього буде причина. Але оновлений сквер на розі Лятошинського і Небесної Сотні – безумовно, великий плюс у карму Сухомлина і Ко. Ми й зараз не будемо розсипатися у компліментах. А просто тверезо проаналізуємо, що тут змінилося на краще – і що стало гірше.

Сквер перепланували. Раніше він мав вигляд круга, до якого вели декілька радіальних доріжок. Тепер форма складніша і примхливіша.

Перш за все впадає в око приваблива нова плитка, в якій змішані теплі і холодні відтінки. Виглядає вона краще, ніж світло-сіра плитка на Михайлівській.

Лав стало набагато більше. Всі вони зручно підпирають спину. Окрім традиційних лав, з’явилися також анатомічні напівлежачі – які одразу стали місцевим хітом.

З’явилися розваги для малечі, чого раніше не було. Це приваблює родини з дітьми і підсилює загальне позитивне враження від скверу.

Для любителів шахів обладнали спеціальний куточок з двома бетонними столами і чотирма «табуретками». Щоправда, столи гігантські, і як на них грати шаховими фігурами для звичайної дошки – незрозуміло. Як бачимо, не розуміють цього і шахісти. І тому поки що не грають.

У пішохідні зони вписані невеликі клумби.

У сквері з’явився громадський туалет! А прямо біля нього посадили молоду сосну.

Висаджено багато нових дерев. Вони огороджені конструкціями з дерев’яних патиків і мотузок. Виглядає, чесно кажучи, так собі.

Тепер про погане. Як ви вже здогадалися, для того, щоб висадити нові дерева – довелося спиляти старі. Так, дерева були проблемними. Так, влітку 2015 року від старої шовковиці відвалилася велика гіляка і впала на пішохідну доріжку. Але дерева давали затінок у спекотні літні дні. Тепер у центральній частині скверу затінку нема. З’явиться він тут хіба що років через 10.

Щоправда, у периферійних зонах скверу старі дерева залишили. І це добре.

«А де бомжі?» – запитаєте ви. Сквер, який лежить біля Житнього ринку, традиційно привертав увагу асоціальних елементів. Власне, міська влада взялася за його реконструкцію після ряду критичних публікацій у ЗМІ та соціальних мережах. Мешканців Житомира обурював бомжатник у центрі міста, де окремі екзоти справляли нужду прямо на очах перехожих. Зараз ми цього не бачимо. Але слід розуміти: не існує законів, які б забороняли алкоголікам, наркоманам та безхатькам користуватися місцями громадського відпочинку. 

Сквер залишиться таким, яким є зараз – чи згодом перетвориться на клоаку з понівеченими лавами і зламаними деревами? Це залежить тільки від городян. Якщо місце припало вам до душі – майте мужність захищати його від вандалів та ідіотів!

Тарас СТРІЛЬЧИК

1 коментар до "«А де бомжі?..» Житомирський диво-сквер: що хороше і що погане ми там побачили (ФОТО)"

  1. З приводу конструкції із палок
    На скільки я знаю це не огорожа а розтяжки щоб дерево не похилиломь і росто рівно.
    Ну це так до відома автора.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*