А Ємець знає, чому в Японії нема карантину? І скільки доз фавіправіру закупила Україна? (ВІДЕО)

Міністр охорони здоров’я України сьогодні це людина, яка координує зусилля державних органів влади у боротьбі проти COVID-19. Головний медик країни це компетентний фахівець, який має уважно відстежувати не лише динаміку кількості смертей в Італії, але й усі випадки успішної боротьби з «китайською пошестю» в інших країнах. А інших країн, нагадаю, у світі більше сотні. Окрім Італії.

Світ вже декілька днів говорить про феномен фавіправіру. Це антивірусний препарат, розроблений японською компанією Fujifilm Toyama Chemical ще 2014 року. Він відомий також як «авіґан». За словами японських лікарів, на ранніх стадіях хвороби фавіправір досить ефективно протидіє COVID-19. Під час спалаху лихоманки «ебола» у Ґвінеї 2016 року людей рятували саме фавіправіром.

Під час епідемічної кризи у Китаї 2020 року саме цей препарат отримали декілька сотень пацієнтів в Ухані та інших містах, уражених коронавірусом. Результати клінічного застосування фавіправіру виявилися такими успішними, що китайці негайно розпочали його масове виробництво.

Цікаво, що японська компанія поводиться дуже стримано і поки що уникає розгорнутих коментарів на цю тему. Тим не менш, акції Fujifilm Toyama Chemical одразу виросли в ціні на 15% – і це на тлі світової рецесії та критичного зниження ділової активності.

Ще одна цікава деталь. Іноземці, які живуть в Японії, здивовані масовим оптимізмом тамтешніх мешканців. Російський журналіст Васілій Головнін пише, що «у Токіо повернулося життя на повну катушку». На вулицях японської столиці море народу. «Оживають» заклади громадського харчування. Кількість хворих на COVID-19 у важкому стані – близько 60 людей на всю країну. Японців можна зрозуміти: вони відчайдушно хочуть врятувати Олімпіаду-2020 у Токіо. І успіхи японської медицини та фармацевтики – один з головних «двигунів» японського оптимізму.

Індійські лікарі теж звітують про гарні результати у лікуванні коронавірусу. Вони використовували комбінацію ліків: лопінавір (lopinavir), ретоновір (retonovir), осельтамівір (oseltamivir) в поєднанні з хлорфенаміном (chlorphenamine).

А що українські медики? Ну, поки що «успіхи» такі: головний лікар України Ілля Ємець закликав владу ввести в Україні надзвичайний стан. Вочевидь, інших методів боротьби з COVID-19 він не бачить.

Якщо українські чиновники так люблять посилатися на зарубіжний досвід – то чому б Іллі Ємцю не звернутися до позитивного китайського досвіду? Днями Україна отримала з Китаю тести для виявлення COVID-19. Так, вони не ідеальні і дають вірний результат лише у 70% тестувань. Але «щось» це завжди значно краще, ніж «нічого».

Наступним кроком МОЗ має бути негайна закупівля фавіправіру та інших антивірусних препаратів, які довели свою ефективність у тому ж Китаї та інших країнах. Міністр Ємець у ці хвилини має бити кулаком по столу президента Зеленського. Має вимагати у прем’єра Шмигаля термінового виділення коштів. Бракує грошей на дорогі японські препарати? – купіть дешевші китайські та індійські, але зараз  і багато! Нарешті, розпочніть виробництво аналогу фавіправіру в Україні! Структурна формула цього препарату не є таємницею. Демонструю її спеціально для Іллі Ємця та інших чиновників МОЗ.

Міністр охорони здоров’я має щодня говорити українцям: «Без паніки! Ми працюємо! Все під контролем! Надія є!» Саме такий мужик нам потрібен на цій посаді.

А безпорадні заклики «не збиратися більше десяти»… Ну, будемо вважати, що ми їх не помітили. І дамо новому міністру шанс виправитися.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "А Ємець знає, чому в Японії нема карантину? І скільки доз фавіправіру закупила Україна? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*