Алея канадського клену із власних саджанців тепер є у Бердичеві (ВІДЕО)

Алея канадських кленів – нова окраса Червоної гори у Бердичеві. Декілька десятків саджанців висадили навпроти 12-ої школи. Цей клен ще називають цукровим. Влітку дерево матиме красиве зелене листя, а восени соковито-червоне. Канадський клен може прожити 400-450 років і вирости до 40-ка метрів.

Голова Бердичівської ОТГ каже: висадка кленів – це продовження місячника благоустрою. Озеленення міста проводять  власними саджанцями.

«Це праця нашого ботанічного саду. Він може займатися розведенням квітів, щоб ми садили їх максимально багато і не було з цим проблем, щоб були мінімальні затрати для бюджету. Вирощувати дерева», – розповідає голова Бердичівської ОТГ Сергій Орлюк.

 По місту вже висадили півтори тисячі троянд. Клени, каже Сергій Орлюк, не єдині дерева, які планують посадити в Бердичеві.

«Сподіваюсь, це буде гарне починання для озеленення міста і бердичівляни небайдужі долучаться, ми зробимо наше місто світлішим, красивішим і нам дихати буде вже завтра легше», – каже радник міського голови Бердичева Артур Іваненко.

Доглядатиме за деревами «Бердичівкомунсервіс», запевняє очільник громади. Працівники підприємства мають поливати клени влітку приблизно двічі на тиждень. Головне, каже директорка 12-ої школи Наталя Пудрій, щоб люди не були вандалами, – не зачіпали дерев.

«Завтра у нас в 12 школі теж наші молодші учні – ми закупили 20 кущів самшитів – теж садимо завтра біля школи. Сподіваємось, що теж приживуться, будемо за ними наглядати. Сподіваємось, що ця алею прикрасить гарну Червону гору і нашу школу», – каже Наталя Пудрій, директор ЗОШ №12.

Саджанці канадського клену неодмінно приживуться після посадки, сподівається міський голова.

«Я вважаю, що я саджу не як чиновник, а як батько, як дід. Відповідальність у людей має бути так само. Заставити їх не ламати, не красти я не можу. Люди мають розуміти їхню цінність, що це не для них, а для потомків. Якщо нема совісті, то Бог їм суддя», – говорить він.

Менш ніж за годину клени посадили обабіч дороги. Автомобілісти частенько сигналили, вітаючи таку ініціативу. У соцмережах вже встигли пожартувати: головне – щоб з часом їх не покронували так, як більшість дерев у Бердичеві.  

Будьте першим, хто прокоментував "Алея канадського клену із власних саджанців тепер є у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*