Американці вчать бердичівських дітей англійській мові (ВІДЕО)

volontery 777x437 - Американці вчать бердичівських дітей англійській мові (ВІДЕО)

4-ро волонтерів Корпусу Миру з Америки зі штатів Массачусетс, Джорджиа, Техас і Каліфорнія розпочали роботу у 2-ій гімназії Бердичева.

Каталіні 24 роки. Вона приїхала у Бердичів з міста Ель-Пасо, що у штаті Техас. Дівчина вивчала міжнародні відносини, а в Україні хоче допомагати людям вивчати англійську. Волонтер обожнює червоний борщ і у захваті від учнів гімназії.

 «Я дуже рада, це хороша школа і мені подобається працювати з дітками. Я живу в Бердичеві, це мій дім на 2 місяці, мені дуже тут подобається, гарне місто. Я думаю, найкраще тут – люди. Я тут живу в родині, тут моя наче українська бабуся, ми як друзі», – розповідає Каталіна, волонтер Корпусу Миру.

Ендрю приїхав з Бостона. Батьки, каже, радо сприйняли рішення сина стати волонтером Корпусу Миру. Україна, розповідає він, цікавить його давно.

«Моя спеціальність в університеті – історія. Українська історія дуже цікава для мене і політика теж. Сподобалась їжа, нові люди – дуже дружелюбні як на мене, в Бердичеві ще літо, погода дуже гарна», – говорить Ендрю, волонтер Корпусу Миру.

Заклад 3-ій рік поспіль є кращим у рейтингу результатів ЗНО серед шкіл міста та області, тут поглиблено вивчають іноземні мови. А тому можливості поспілкуватись із гостями з Америки тут раді.

«Діти знайомляться з іншою національністю, мовою, це для саморозвитку дуже важливо. Тим більше від носія мови більше запам’ятається інформації і цікавіше навіть», – каже Марія Онофрійчук, учениця 10 класу.

«Ти починаєш розуміти деякі особливості, що тобі треба підкреслити наприклад, виправити якісь свої помилки, недоліки. Щасливий, що люди згодні допомогти учням. Вони роблять великий вклад у навчальний процес, нічого поганого в цьому не може бути», – говорить Макар Тарасов, учень 10 класу.

Опікується у Бердичеві волонтерами Корпусу Миру методист пані Тетяна. Вона – вчитель англійської мови у Христинівці на Черкащині. Її підопічні зараз спостерігають за роботою бердичівських колег і потихеньку пізнають українську мову. З наступного тижня вестимуть заняття разом, проводитимуть клуби для дітей різного віку.

«Група, яка працює в 2 школі, вивчає російську мову, бо вони поїдуть у російськомовні громади. Ще 4-ро волонтерів працюють у 4 школі. Крім того в місті працюють ще 2 групи з розвитку громади», – розповідає Тетяна Недопьокіна, методист Корпусу миру.

Загалом, з її слів, щоб стати волонтером Корпусу Миру не існує перешкод. Це люди, готові до культурного і професійного обміну,

«Ця програма фінансується американським урядом і власне в Україні Корпус Миру працює з 1992 року, коли була підписана Угода про співпрацю між Л. Кравчуком та Д. Бушем», – каже Тетяна Недопьокіна, методист Корпусу миру.

У 2-ій гімназії гості з Америки пробудуть до середини жовтня. Затим  відправляться на Одещину, де теж викладатимуть англійську. Останні 15 років, розповідає директор закладу, волонтери приїздять до них і викладають дітям англійську. Головна мета таких уроків – спілкування учнів з носіями мови.

«Саме головне, діти відчувають, для чого вони вивчають цю мову. Коли вони вільно спілкуються з носіями мови і це дійсно спілкування, а не потуги, щоб хтось когось зрозумів, це є гарною мотивацією до навчання, вивчення мов», – каже директор 2-ої гімназії Ірина Толочко.

І результат є: щороку у гімназії беруть участь у конкурсній програмі «Флекс», переможці мають змогу на рік поїхати навчатись до Америки.


Будьте першим, хто прокоментував "Американці вчать бердичівських дітей англійській мові (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*