Анатолій Кальчук: Оліївська громада потребує лікарів, аптек та амбулаторій

Стан медицини в Оліївській ОТГ давно вже в занедбаному стані та зовсім не відповідає медичній реформі України 2020. Поспілкувавшись з виборцями, кандидат на посаду голови Оліївської ОТГ Анатолій Кальчук виділив ряд проблем, які першочергово планує вирішити.

«На сьогоднішній день в таких населених пунктах як Щербини, Перемога, Ялинівка, взагалі відсутні фельдшерсько-акушерські пункти (ФАП), де люди могли б отримувати хоч якусь медичну допомогу. Медичний персонал відсутній, приміщення немає, а якщо і є, то дуже в занедбаному стані. Частина населених пунктів Оліївської ОТГ має ФАПи, але вони не забезпечені в повному обсязі безкоштовними ліками, які передбачені державною програмою. Також відсутнє обладнання для вимірювання тиску, кардіограми серця, в деяких медпунктах відсутні штативи, щоб поставити пацієнту крапельницю. Щодо аптек, їх немає навіть в центрі Оліївки. Амбулаторія є тільки в Троковичах, але вона працює, як медичний пункт, який також в повному обсязі не забезпечений ліками. Згідно з документами на території громади існує 4 амбулаторії, в яких постійно має бути лікар, але він є лише в Ксаверівці. У Вільську лікар приїжджав тричі на тиждень, але зараз там карантин, люди змушені їздити в інші міста»,- розповідає Анатолій Кальчук.

Звичайно, проблеми не прості, вважає Анатолій Євгенович, але він впевнений, що вирішити їх можливо, потрібно лише підійди до них з командою фахівців:

«Чи можливо цю проблему вирішити? Так, тут нічого космічного немає, просто цим повинні займатися фахівці. Перше, що потрібно зробити — створити Центр первинної медико-санітарної допомоги, далі підготувати звернення до НСЗУ, щоб вони забезпечили всі населені пункти громади медсестрами і фельдшерами. Громада, в свою чергу, бере на себе зобов’язання забезпечити такі центри ліками та обладнанням, зробити ремонт приміщень. В таких селах як Троковичі, Вільськ, Новопіль і Ксаверівка будуть працювати повноцінні амбулаторії, із денним стаціонаром. Ми розробимо програму, дамо на затвердження сесії сільської ради, і передбачимо ці кошти в бюджеті».

Будьте першим, хто прокоментував "Анатолій Кальчук: Оліївська громада потребує лікарів, аптек та амбулаторій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*