Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Автентичні прикраси та весільні воскові віночки від майстрині Марини Василенко в музеї у Житомирі (ФОТО)

Автентичні прикраси та весільні воскові віночки від майстрині Марини Василенко в музеї у Житомирі

Напередодні Дня вишиванки та з нагоди чергової річниці відновлення роботи відділу етнографії на І поверсі Житомирського обласного краєзнавчого музею 14 травня у рамках виставки “Віночок вити – життя любити, прикраси одягати – себе цінувати” представили вироби майстрині народної творчості Марини Василенко.

Зокрема, відвідувачі можуть побачити автентичні прикраси та весільні воскові віночки, створені майстринею.

Завідуюча відділу етнографії музею Надія Борисова розповіла, що Марія Василенко різноманітні прикраси виготовляє вже 8 років, у тому числі виконує персональні замовлення, і навіть має власну майстерню “Пацьорки”. Під цим брендом бере участь у виставках в рамках міських, обласних та всеукраїнських заходів, а ще активно займається волонтерською діяльністю – частину коштів від продажів передає на допомогу ЗСУ. Зокрема, під час нещодавнього концерту Михайла Хоми та Олександра Понамарьова зі сцени вдалося продати одну з її прикрас за 28 тисяч гривень, які теж підуть на підтримку оборонців.

Що стосується воскових віночків, то їх майстриня почала робити лише з початку цього року, хоча ідея, каже, була значно раніше. На виставці представлено кілька варіантів, але більш детально про них та вінки в українській культурі і традиціях Марина Василенко розповіла присутнім під час лекції.

Загалом, за її словами, у кожному етнографічному районі вінок мав свою назву – теремок, фес, косиця, плетінь, гібалка, коруна, капелюшня, лубок та ін. Є більше 77 видів українських вінків – магічні, звичаєві, ритуальні та вікові.

Перший вінок дівчаткам у 3 роки плели мами, а уже в 7 років вінок донькам одягав батько, з 13 років вони самостійно плели вінки кохання.

Важливо, що у вінки можна було вплітати 12 різновидів квіток, кожна з яких мала свій символ. Водночас, категорично заборонялося вплітати “нечисте зілля”.

Юлія ДЕМУСЬ

Збирають на FPV-дрони для ЗСУ: благодійний турнір “3×3” влаштували в центрі Житомира (ФОТО)

«Мистецтво, що зцілює»: виставка робіт, які воїни створили у рамках проєку “АртА” (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Автентичні прикраси та весільні воскові віночки від майстрині Марини Василенко в музеї у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*