Банки автоматично списуватимуть борги з рахунків житомирян

Falling credit cards

Через те, що змінилися правила банківської таємниці, фінансові установи тепер можуть списувати кошти з рахунків боржників автоматично без їх згоди. 

Тепер судовий виконавець (приватний або державний) буде відправляти запит банкам про наявні рахунки і баланс на них у боржника. Отримавши відповідь, виконавець обирає рахунки з необхідною сумою, на які накладають арешт, і сума боргу списується в автоматичному режимі на рахунок самого виконавця, а звідти вже гроші переказуються ініціатору боргу.

Станом на сьогодні, 13 квітня, не всі банки підключені до цієї системи. Але наявності там Приватбанку і Mono вже достатньо. Загалом у списку 7 банків: Приват, Універсал(Mono), Таском, ОКСІ, Восток, Індустріал і ПроКредит. Незабаром збираються приєднати ще 44 банки, зараз їх тестують. 

Базу даних для автоматичного списання “витягують” з Єдиного реєстру боржників. Зауважимо, що й будь-хто може за своїм кодом на Мінюсті дізнатися, чи є борги. В Opendatabot повідомляли, що в основному в даний реєстр потрапляють ті, у кого борги за комунальні послуги, штрафи за порушення ПДР та борги по аліментах.

Будьте першим, хто прокоментував "Банки автоматично списуватимуть борги з рахунків житомирян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*