Бердичівлянин – новий настоятель Кляштору Босих Кармелітів (ВІДЕО)

Йому 38 років і він – новий настоятель і хранитель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої у Бердичеві. Від 9-го травня отця Віталія Козака офіційно призначено. Цей жвавий і говіркий чоловік – бердичівлянин, хоча деякий час не жив у рідному місті.

«Я закінчив 1 школу в Бердичеві, пізніше я вступив в монастир, навчався філософії в Любліні в Польщі, пізніше навчався богослов’я і теології в Римі в Італії. В 2008-му році я склав вічні монаші обіти, в 2009-му я став священиком і до 2020го року я працював в Києві протягом 12-ти років», – розповідає Віталій Козак, новий настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої у Бердичеві.

Він виріс у католицькій християнській родині. Мама працювала кухарем у школі, тато – на колишньому шкірзаводі, затим в Автопарку, нині –  охоронець. Батьки з дитинства водили дітей у маленьку капличку, католицьких храмів тоді не було, адже за радянських часів їх забороняли, пригадує отець Віталій. У 17 років він пішов у монастир, рідні не одразу сприйняли це серйозно.

«В мене ще є 2 брати і 2 сестри, вони всі молодші від мене. Тому батьки мають внуків і задоволені», – каже він.

Отець Юзеф – Делегат Босих Кармелітів в Україні – розповідає: Віталій Козак – перший священик-українець, який став наставником монастиря і Всеукраїнського санктуарію. Саме його кандидатуру підтримало все духовенство в Україні і навіть за її межами.

«Він тут родом з Бердичева, тут народився і виховався. Тому, думаємо, для спільних відносин між монастирем і містом це буде тільки великий плюс», – говорить Юзеф Кухарчик, делегат Босих Кармелітів в Україні.

Перед призначенням, каже новий настоятель кляштору, мав час на роздуми і радився з близькими. Жартує: новопризначений настоятель перший рік навіть свічки у храмі не переставляє. Дуже важливо, каже, проводити роботу з прихожанами.

«Наша діяльність полягає у праці з дітьми з 3 років життя до старших людей, які самі себе вже не можуть навіть обслужити. Це великий спектр обов’язків, на який треба приділити свій час. Маємо тут соціальний центр, маємо навчання тут польської мови, – обов’язків є дуже багато», – каже Віталій Козак.

Раніше він 2 роки працював на католицькому телебаченні. Цей досвід, каже, допомагає в житті.

«Я мав передачу щосереди «Відверті розмови», де я запрошував гостей і де ми спілкувалися на різні теми відверто. До сьогоднішнього дня, хоч я виїхав з Києва, я працюю на радіо 11 років і це важливий досвід», – розповідає новий настоятель.

Напередодні інтерв’ю, розповідає, добряче награвся з хлопцями у футбол, який дуже любить. У минулому веслував на байдарках. Зараз багато читає різної літератури. Бо впевнений: людина має постійно розвиватись.

У храмі ми зупиняємось біля значимого куточка. Тут зберігаються мощі святого Іоанна Павла ІІ

«Папа приїжджав у 2001-му році і був на службі Божій в Києві, також було паломництво нашої ікони матері Божої з Бердичева до Києва і перед нею він відправляв службу Божу», – розповідає Віталій Козак.

У нижньому храмі кляштору босих кармелітів є багато історичних світлин. Отець Віталій і себе знаходить на фото 1991-го року. Тоді  він – 8-річний хлопчик – був присутній на одній із перших служб біля костелу, який віряни просили владу повернути католикам.

«Католицька церква з самого дитинства у мене асоціюється з емоціями. Там завжди було багато емоцій, співпереживання, єдності, не було ніколи нікого самого по собі, завжди було розуміння спільноти», – говорить він.

Попередні настоятелі монастиря, говорить Юзеф Кухарчик, залишаються служити Богові у Бердичеві і підтримуватимуть отця Віталія.

«Згідно нашого уставу, священика – настоятеля – вибираємо на 3 роки. Пізніше може бути продовження на наступні 3 роки. Тобто 6 років і нормально після цього, як отець Рафаїл наприклад, віддихнути», – каже Юзеф Кухарчик.

Новий настоятель санктуарію знає зо п’ять мов. У червні запрошує медійників до ікони Матері Божої Бердичівської. 11-12-го числа у кляшторі чекають на паломників-журналістів.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівлянин – новий настоятель Кляштору Босих Кармелітів (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*