1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Бердичівляни скаржаться на жахливу якість води у кранах: влада рекомендує кип’ятити (ВІДЕО)

Болото, жабуриння, риба, нечистоти – такі асоціації з’являються у багатьох бердичівлян із запахом води з-під крана у власній квартирі. Люди нарікають на її якість, кажуть, цю рідину неможливо пити.

«Тому що вона не годиться. Вже я років три її не п’ю. Ну посуд помити, посуд, для технічних потреб», поскаржився бердичівлянин Леонід Зіневич.

«Вона запах має болота, мазуту, а якщо набираєш воду у відро, потім лишається такий осад і плавають жирні плями», додала бердичівлянка Наталя Тищенко.

У квартирі пані Наталі на другому поверсі вода ледь тече. Жінка вимушена декілька років купувати питну воду в магазині. За минулий місяць показує платіжку: за 7 кубів понад 163 гривні.

«Це має бути золота вода, чиста, фільтрована вода, щоб можна було б її хоча би споживати. А бігати з баклажками на їжу в магазин… Для миття, не для їжі, не для компотів, ні для чого. Зараз пішла консервація, а баклажки це не вихід з положення», пояснила вона.

На фільтрувальній станції запевняють: вода в оселях людей попри запах придатна для вживання і відповідає усім нормам. Нині, щоправда, річка цвіте. Але це проблема не лише для Бердичева.

«Вода чиста, всі аналізи відповідають нормам, її можна з крана пити, я можу от, нічого в цьому страшного не буде. Але запах ми не можемо фізично забрати. Я п’ю, ми їсти готуємо, кип’ятимо, чай, каву робимо, ванну приймаю щодня я ж не ходжу брудний», запевнив т. в. о. директора водоканалу Анатолій Ковтонюк.

Близько десяти тисяч кубометрів води Бердичів споживає щодня. За словами заступника мыського голови, в оселі людей, вона тече старими водогонами. Про їхню зношеність у місті знають. Але поки не мають коштів на заміну. У цінах дворічної давності на це треба мінімум 50 мільйонів гривень. Натомість чоловік пояснив: про якість води все одно не забувають. Розповів про ремонт греблі, що дало змогу підняти рівень води в річці; відремонтовані 2 дюкери під річкою. Паралельно збудували фільтрувальну станцію, полагодили 1-ий і 2-ий підйоми, замінили насосне та енергозатратне обладнання. Якщо відбуться ще зміни, то вода подорожчає, — пояснив він.

«Враховуючи, що піднялася ціна на хлор у 2,5 рази, що зросли мінімальні зарплати, тариф, який встановлений ще на початку 2017 року, треба переглядати. Він же на сьогоднішній день не відповідає тим затратам, які покладені. Якщо буде звернення водоканалу по врегулюванню тарифу, відповідно все буде доведено в ЗМІ, що і чому», прокоментував Сергій Онофрійчук, заступник міського голови Бердичева.

Нарікання людей на сморід води на фільтрувальній станції пояснюють просто: кожен має власні особливості нюху і смаку. Втім, є ще дещо.

«Вода з запахом через недостатню кількість хлору на водоприйманні, зараз нема у нас коштів, хлор подорожчав майже у три рази, нема коштів, щоб дотримуватись», пояснила Наталя Чернега, начальник лабораторії водоканалу.

Лабораторія бере воду для проведення аналізів з річки, зі свердловин і водорозбірних колонок. На думку фахівців, бердичівляни спокійно можуть її вживати. Боятися нічого.

«Воду з крана пити можна, вона знезараження проходить так як слід.  Хай прокип’ятять, якщо вже геть зовсім…. Чому б і ні», додала жінка.

Щоправда, кажуть, знезалізнення води у Бердичеві нема, тут нічого зробити з цим не можуть.

На думку Миколи Ревуцького, котрий пропрацював на водоканалі понад 30 років, уникнути смороду води місто все ж може. Для цього при первинному заборі води треба проводити або озонування, або застосовувати фільтрування. Втім, усе це доволі дороговартісне задоволення.

«Для Бердичева найкраще б відновити свердловини, які є, і збудувати станцію знезалізнення, бо вони всі із залізом. Це трохи дешевше. Не треба зразу все за великі гроші. Приміром є сто тисяч – відновили», розповів у телефонній розмові Микола Ревуцький, колишній директор водоканалу.

За його словами, частина міста забезпечується водою із свердловин, але на даний час багато з них недіючі. Можна не вкладати в них мільйони одразу, а відновлювати і ремонтувати по одній. Тоді з часом вода з кранів не смердітиме, а люди нарешті подякують за питну воду в оселях.

Times ZT

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівляни скаржаться на жахливу якість води у кранах: влада рекомендує кип’ятити (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*