«Береженого Бог береже»: рекомендації, як вберегтися від коронавірусу (ВІДЕО)

Зловісний коронавірус з Китаю сколихнув весь світ. Люди налякані, адже мало не щодня чують у новинах про нові випадки зафіксованих хворих на цю недугу. Проте мало хто розповідає, як потрібно діяти, щоб не захворіти. Міністерство охорони здоров’я України просить усіх бути обережними та підготував кілька рекомендацій:

-мийте руки не менше 20 секунд і частіше, або обробляйте дезінфікуючими засобами;

– коли кашляєте та чхаєте, рот і ніс прикривайте паперовою серветкою, після чого відразу її викиньте, і помийте руки;

-уникайте хворих, особливо тих, у кого гарячка та кашель;

-при високій температурі тіла, кашлю й важкому диханні, якнайшвидше зверніться до лікаря;

-уникайте контакту з живими та неживими тваринами на ринках в районах,  в яких зафіксовані випадки коронавірусу;

-не їжте сирі чи недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження. Особливо слід обережно поводитися  із сирим м’ясом та молоком.

Центр громадського здоров’я України приготував декілька порад для підприємств та роботодавців про те, як слід реагувати на коронавірус:

– робітники, які мають симптоми хвороби, повинні  повідомити своє керівництво, і не виходити на роботу.

– якщо хворий працівник все ж прийшов на роботу, його слід відокремити від інших та відправити додому. Під час кашлю або чхання хворий працівник повинний прикривати ніс і рот. 

– також можна розмістити плакати, які будуть заохочувати залишатися вдома під час хвороби. 

– офісне приміщення треба забезпечити індивідуальним та одноразовим використання посудом, серветками, дезінфекційними засобами тощо.

– робітники повинні слідкувати за гігієною, частіше мити руки, або дезінфікувати їх.

-поверхні робочого місця, стільниці та дверні ручки треба регулярно чистити необхідними засобами.

– роботодавці повинні дозволяти своїм працівникам залишатися вдома, якщо у них є хворий член сім’ї, якому потрібний догляд.

В соцмережах вже з’явилися рекомендації лікарів з Уханю, які борються з коронавірусом:

«Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, ви не можете бути носієм коронавирусной інфекції. Коронавірусна пневмонія — це сухий кашель без нежиті. 

Вірус з Уханя не є термостійким і гине при температурі 26-27 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Гаряча вода не ліки, але корисна для здоров’я, ефективна при всіх вірусах».

А ось що стверджують лікарі:

– Сам вірус немаленький за розміром (діаметр комірки 400-500 нм), тому медична маска в принципі може його відфільтрувати. 

– Якщо вірус потрапив на металеву поверхню, жити він зможе не менше 12 годин. Тому, якщо ви зіштовхнулися з металом, ретельно помийте руки з милом.

– Вірус може бути активним на тканині 6-12 год. Пральний порошок може знищити вірус, сушити зимовий одяг краще на сонці. 

Симптоми захворювання:

– В горлі може з’явитися сухість, яка триватиме 3-4 дні.

– Спочатку вірус зустрінеться з носовою рідиною, потрапить в трахею, а потім вже в легені, далі виникне запалення легенів. Цей процес триватиме 5 -6 днів.

-при короновірусній пневмонії температура підвищується, а  дихання стає важке. Закладеність носа схожа на відчуття ніби тонеш в воді. В таких випадках слід негайно викликати лікаря.

Будьте першим, хто прокоментував "«Береженого Бог береже»: рекомендації, як вберегтися від коронавірусу (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*