Без грошей, газу та управителів. Житомир “майже готовий” до опалювального сезону

5a63194cc58b0a17984ac2537e56e711bd4aa9b4 e1568383928886 - Без грошей, газу та управителів. Житомир “майже готовий” до опалювального сезону

Незважаючи на всі завірення житомирських чиновників про готовність шкіл, дитсадків, лікарень та 93% житлових будинків до опалювального сезону,  у “Житомиртеплокомуненерго” кажуть, що невирішених питань ще досить багато.

Заступник директора комунального підприємства Віктор Назаров зазначає, що всі нормативні документи, згідно яких ведеться підготовка до опалювального сезону, направлені насамперед на те, щоб споживач платив менше.

“Але хто повинен підготувати будинок до настання холодів – управитель!?… Станом на сьогодні офіційно не визначено, хто є управителем під час опалювального сезону. Щонайменше у “Житомиртеплокомуненерго” немає такого документу на руках. Отож хто буде відповідати за стале проходження опалювального сезону, поки не зрозуміло” – обурюється Віктор Назаров та додає: “Відповідно до 217 постанови Кабміну передбачається розподіл коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок комунального підприємства для оплати надавачу послуг за користування природним газом. Борг для “НАК “Нафтогаз України” наразі складає 162 млн. грн., разом з цим частка оплати населення складає 91%. Згідно вимог постачання газу за спеціальними обов’язками зараз ми не маємо обігових коштів, тому за сприянням депутатів, ми вкладаємось у рамки”.

Через борги перед “НАК “Нафтогаз”, міський теплопостачальних немає обігових коштів на своїх рахунках, бо будь-які надходження потрапляють одразу на рахунки НАК. Та й кошти за свої послуги КП отримує лише в опалювальний сезон.

Поки немає сталої ціни на газ у 2019-2020 році, тому “Житомиртеплокомуненерго” не має договорів постачання газу по 4-ох категоріях (населення, бюджетні установи, релігійні організації та інші споживачі). Забезпечення договорами очікується у третій декаді вересня.

“З моменту закінчення останнього опалювального сезону ціна газу знизилась на 26 %  (1909 грн. за 1000 кубів). Якщо ціна не зміниться, то ми укладемо договори і номінація на початок опалювального сезону буде. Тому, сподіваюсь, що подача опалення розпочнеться вчасно” – каже заступник директора підприємства.

В комунальному підприємстві запевнили, що хоч влітку і були певні затримки по виплаті заробітної плати працівника і вони практично не отримували грошей за свою роботу, але зараз вже заборгованість погашена на  100%. Ці кошти були отримані з міського бюджету. Крім того, “Теплокомуненерго” звернулося до міських депутатів з проханням, виділити ще понад 13 млн. грн на заробітну плату робітникам підприємства за період жовтень-грудень 2019 року. 

В  “Житомиртеплокомуненерго” зазначають, що поки не відбудуться перші надходження на рахунки від споживачів, підприємство не може самостійно забезпечити належну оплату праці своїм співробітникам.

А от наскільки технічно підприємство і будівлі міста готові до нового опалювального сезону, прокоментував головний інженер “Житомиркомуненерго” Валерій Бужинський: “У міськвиконкомі регулярно відбуваються наради для розуміння стану обладнання наших споживачів. Ремонтні роботи вже неодноразово проводилися, але готовність будинків до опалювального сезону залишає бажати кращого, навіть враховуючи що 93% житлових споруд вже практично готові до похолодання”.


Будьте першим, хто прокоментував "Без грошей, газу та управителів. Житомир “майже готовий” до опалювального сезону"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*