Без права на медичну допомогу: жителі Оліївської ОТГ змушені їздити до сімейного лікаря в Житомир

«Як лікар, я хотів би, щоб для людей зробили медицину доступною і якісною. Велика кількість людей з Оліївки, Піщанки, Некрашів, Троковичів залишилася без права отримати медичну допомогу, особливо це стало проблемою для пенсіонерів, які не можуть їздити»,- каже сімейний лікар Іван Максим’юк.

У 2013 році Іван Максим’юк приїхав в Черняхівський район лікувати місцевих жителів. Молодому лікарю довелося не лише перейматися здоров’ям пацієнтів, а ще й дбати про стан амбулаторії. За весь час, поки Іван Максим’юк намагався довести до ладу медицину в Оліївській ОТГ, місцева влада не спромоглася забезпечити лікаря навіть житлом, тому він змушений був переїхати у Житомир. 

«Я родом з Чернівецької області, приїхав в Черняхівський район у 2013 році на інтернатуру, бо згідно з контрактом, мені треба було пропрацювати в сільській місцевості 3 роки. Так як приїхав в Троковичі. В 2016 році, коли створювалася Оліївська громада, я звернувся до сільського голови Михайла Скока, з проханням надати мені житло, щоб я міг залишитися в цій місцевості і працювати сімейним лікарем. Мене годували обіцянками. Пропрацювавши свій 3-річний термін, згідно з законом України, я перевівся в Житомир, де зараз працюю на посаді завідуючого амбулаторії в КП „Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги“ Житомирської Міської Ради амбулаторія № 2. Станом на сьогодні, зі мною підписало декларацію близько 400 пацієнтів з Оліївки, Піщанки, Некрашів та Троковичів. Люди бідкаються, що важко їздити постійно, їм було б легше, якщо вони б зверталися за медичною допомогою за місцем проживання, а не їхали за 20 км і шукали лікаря», – розповідає лікар.

Іван Максим’юк каже, що повернувся б працювати в Оліївську ОТГ, але для цього потрібна допомога з боку влади:

«Коли я прийшов працювати в Троковичі, стан амбулаторії був плачевний. Вже за допомогою моїх сил та підприємців поміняли кілька вікон, поновили медичну документацію, а місцева влада не поспішала допомагати. Вже як я перейшов у Житомир, мені повідомили, що в Троковичах ремонтувалася амбулаторія, поміняли дах, зробили косметичний ремонт. Це, звичайно, добре, але зараз там працює лише середній медичний персонал, немає жодного лікаря. В 2019 році депутати з Оліївської ОТГ планували створити Центр первинної медико-санітарної допомоги і пропонували мені піти туди лікарем. Але вони цей центр так і не створили, і я не можу йти туди і з нуля створювати їм цей центр. Якби було потрібне приміщення, знайшли персонал, тоді я пішов би туди працювати. Я не така людина, яка буде йти на все готове, свої сили я готовий також докласти, але питання в тому, що все впирається в проживання та умови». Будьте першим, хто прокоментував "Без права на медичну допомогу: жителі Оліївської ОТГ змушені їздити до сімейного лікаря в Житомир"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*