Зібрати безхатьків на Різдво: шість років йому це вдається

У Бердичеві в українському греко-каталицькому храмі святого рівноапостольного князя Володимира і святого Йосафата зустріли Різдво. У церкві накрили святковий стіл, до вечері запрошують особливих гостей. Шість років поспіль знедолених людей кличуть на такий благодійний вечір, де з нагоди народження Ісуса Христа частують їх стравами з домашнього столу. Усе приготоване парафіянами.

«Принесла картоплю з грибами, вареники з капустою, фрукти – мандарини, бурячок з горіхами і з огірочком та цибулькою. Узвар, кутю, яку несуть всі парафіяни, в кожного вона на смак різна», розповідає Світлана Пухальська, прихожанка храму.

Цього року, говорять у храмі, гостей менше, ніж минулого. Нарахували близько двадцяти людей. Серед них не всі безхатченки, є багато тих, хто розбитий хворобами і за межею бідності.

«Ми тішимося тим, що вони відкликаються на наше запрошення і тішимось, що ми як парафія можемо з ними поділитися тими дарами, які зазвичай готуємо для своїх родин. Ідемо по тих місцях, де є найбільше скупчення людей, ринки, вокзал. Отак ми їх збираємо і формуємо», пояснює отець Іван Цихуляк, адміністратор парафії святого Йосафата.

Поки гості вечеряють, прихожани співають для них різдвяні колядки. А ще за програмою вертеп. Як і наїдки, так і розваги організовують власними силами.

Запрошених на вечерю у храмі протягом року стараються підтримувати необхідним у побуті і добрим словом. Вони неговіркі, але радіють змозі святкувати Різдво Христове як належить християнам.

Сергій, запрошений на благодійну вечерю, каже: «Це свято, це отут, Ісус Христос родився – славімо Його».

«Я сама з Муховець, але живу довго у Бердиеві в каліки на квартирі. Дай Боже дівчатам і батюшці здоров’я, всім на білому світі. Він постійно роздає запрошення, на вокзалі того року був і тута», додає Ольга, запрошена на благодійну вечерю.

Отець Іван каже: нагодувати бідних на Різдво – справа благородна. Прихожани радо її підтримують.

«Для нас всі люди однакові. Ми їх любимо так само як і своїх близьких, ми їх збираємо, бо вони є наші громадяни. Робити добро і віддавати – це найбільше задоволення, ніж задоволення приймати і отримувати подарунки», розповіла Світлана Пухальська.

У минулі роки, говорить священик, після святкової вечері були випадки, коли безхатченки повертались до нормального життя. Таких людей, впевнені в храмі, варто підтримувати. Тоді, мовляв, і світ стане добрішим.

Будьте першим, хто прокоментував "Зібрати безхатьків на Різдво: шість років йому це вдається"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*