Безкарні жарти про замінування: жодному житомирському «інформатору» не оголошено про підозру

У Житомирі регулярно відбуваються замінування будівель органів державної влади, місцевого самоврядування та інших організацій. У прес-службі поліції в Житомирській області повідомили, що вартість одного виклику про замінування будь-якої установи складає близько 50-ти тис грн з міського та обласного бюджету, незалежно від того, підтвердилась інформація про замінування чи це виявиться просто «жартом». 

Проте, якщо анонімна особа, що повідомила про фальшиве замінування, все ж буде викрита, їй доведеться заплатити штраф за такий виклик. «Тільки за вересень-жовтень у місті було зареєстровано 3 офіційних повідомлення про замінування будівель, в ході розслідування слідчо-оперативної групи патрульної поліції ці повідомлення виявились безпідставними. Проте загалом за неофіційними даними у Житомирі протягом двох останніх місяців було організовано 10 неправдивих повідомлень про замінування будівель або будь-яку іншу підлаштовану загрозу життю людей. При надходженні таких повідомлень ми одразу викликаємо слідчо-оперативну групу. Крім цього, повідомлення про замінування надходить усім відповідальним за це службам одночасно, тобто підрозділу вибухотехнічної служби Головного управління Нацполіції в Житомирській області, до швидкої медичної допомоги, а також підрозділу Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій», — пояснила співробітниця прес-служби Тетяна Носадчук. 

Вона також розповіла, що приїжджаючи на виклик, поліція повинна евакуювати людей з приміщення, яке можливо заміноване, огородити місце замінування та охороняти його. «За всі інші дії по усуненню небезпечної ситуації відповідають спеціалізовані служби», — повідомила Носадчук.

«Особи які завідомо неправдиво інформували про загрозу безпеки протягом вересні-жовтня поточного 2019 року були затримані поліцією. Наразі відкрито кримінальні провадження, триває досудове розслідування та встановлюються докази скоєння злочинів. Для винних, відповідно до санкцій статей, суд визначатиме покарання, проте поки підозру ще не оголошено нікому. Відповідальність за недостовірні повідомлення про замінування різних установ передбачається декількома статтями Кримінального Кодексу України, в залежності від кваліфікації події. Це може бути як і завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян (ст.259 ККУ), так і, наприклад, терористичний акт (ст. 258). Їх розслідуванням займаються слідчі поліції та управління Служби безпеки України», — повідомили в прес-службі Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

У ГУНП також розповіли, що аби уникнути подальших безпрецедентних повідомлень про замінування території чи певної установи, поліція проводить роз’яснювальні роботи серед громадян стосовно неприпустимості подібних неправдивих, безпідставних або повідомлень, які відволікають не лише поліцію, а й інші екстрені служби від виконання безпосередніх обов’язків і надання допомоги потерпілим. 

«Роз’яснювальні роботи реалізуються безпосередньо через спілкування з громадянами та через ЗМІ. Такі повідомлення-жарти та електронні листи створюють негативний резонанс та напругу у суспільстві загалом. Подібні виклики не дають можливості допомагати тим людям, які в цю хвилину дійсно потребують допомоги, адже значні сили та час поліції витрачаються на перевірку повідомлень про загрозу. Відповідні служби поліції, ювенальна превенція, вибухо-технічні й патрульні служби, а також інші відповідальні підрозділи регулярно зустрічаються з дітьми, молоддю та з дорослими аби провести роз’яснювальні роботи. Окрім того, готуються відео- та текстові матеріали, буклети та листівки тощо», — пояснили у прес службі ГУНП.

Будьте першим, хто прокоментував "Безкарні жарти про замінування: жодному житомирському «інформатору» не оголошено про підозру"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*