«Безкоштовна медицина» не для всіх: скільки коштує консультація лікаря у комунальних медзакладах для житомирян | Times ZT

«Безкоштовна медицина» не для всіх: скільки коштує консультація лікаря у комунальних медзакладах для житомирян

Відзавтра в Житомирі вже працюватимуть поліклініки та амбулаторії, про те, як отримати послугу від профільного лікаря під час карантину та скільки вона коштуватиме — розповіли сьогодні, 30 червня, під час позачергового засідання виконкому Житомирської міськради. 

«Обов’язковим є попередній електронний або запис по телефону. Зараз якраз починаються профілактичні огляди для вступу до загальноосвітніх навчальних закладів. Спочатку потрібно звернутися до сімейного лікаря-педіатра, і якщо дитина здорова, то сімейний лікар має право виписати всі необхідні довідки. Якщо ж потрібна консультація вузького спеціаліста, сімейний лікар за допомогою електронного направлення спрямує до профільного лікаря. Врешті дитина повертається до сімейного лікаря, який формує довідку, в тому числі і форми № 081/о», — пояснила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марія Місюрова.

Виконавчим комітетом Житомирської міської ради ще 14 квітня 2020 року були прийняті тарифи для надання послуг у випадку звернення пацієнтів без направлення від сімейного лікаря у «Дитячу лікарню імені В. Й. Башека»

«Це стосувалося мешканців інших громад. Всі інші консультації та надання послуг для пацієнтів безкоштовні для жителів Житомирської ОТГ. Покриття витрат забезпечують комунальні підприємства міста», — пояснює Місюрова. 

Якщо ж лікарі відмовлятимуться надавати консультацію чи послугу, заступниця міського голови порадила звернутися до завідуючих та керівництва амбулаторії, а також до управління охорони здоров’я. 

Марія Місюрова також пояснила, що при виявленні температури, пацієнтів направлятимуть в ізолятор й оглядатимуть там.

Проте нещодавно у соцмережі Facebook спалахнув скандал серед користувачів стосовно платних послуг у дитячій лікарні № 1. Житомиряни скаржаться не тільки на те, що послуги стали платними в дитячій лікарні, а ще й на обов’язкове платне проходження медкомісії вартістю в 700 грн, платні гвинти й проволоки в дитячій стоматології тощо. Виявляється, що тепер, аби скористатись послугою безкоштовної медицини, що доречі гарантує держава, житомирянам варто готуватись до критичної ситуації зі здоров’ям. Адже доведеться чекати черги до сімейного лікаря, а потім ще й до спеціаліста. Наприклад, отримати консультацію хірурга без виклику швидкої чи тієї ж черги до терапевта безкоштовно ви не зможете — доведеться заплатити щонайменше 110 гр (ціна в міськлікарні № 1).

Ціни на послуги у “Дитячій лікарні імені В. Й. Башека”:

Будьте першим, хто прокоментував "«Безкоштовна медицина» не для всіх: скільки коштує консультація лікаря у комунальних медзакладах для житомирян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*