Білочки і не тільки: хобі дітей у Бердичеві (ВІДЕО)

Незадовго до початку весни у відділенні еколого-натуралістичного напрямку Центру позашкільної освіти Бердичева білочка, вагою декількасот грам, народила одразу аж восьмеро білченят. Їх часто називають чилійськими білками дегу, карликовими шиншилами і навіть тушканчиками. Вони активні тварини, які швидко приручаються і мають милу зовнішність.

«Вони народились вже з шерстю, з відкритими очима, через декілька хвилин вони можуть вже ходити. Вони висовують носик, ходять потроху. Дуже люблю тварин, люблю за ними дивитися, кормити. Я дуже щаслива, що в нас народилися такі маленькі хороші білченята», – розповідає Аня Літвінчук, вихованка Центру позашкілля.

Вагітність самки дегу тривала близько 90 днів. Вага крихіток – 12-15 грам. Такі білочки виростають довжиною тіла 9-22 см. і вагою 200-400 грам. В. природному середовищі існування вони живуть близько року, а у штучних умовах при належному утриманні тривалість їхнього життя може досягати 6-8-ми років. Після народження тато не живе з потомством, позаяк може знищити самців. Мама доглядає самостійно за сімома білченятами: одне не вижило, бо народилось слабким.

«Ми всі чекали, чи буде четверо дуже великих, чи буде їх багато. Це був для нас шок як їх було аж стільки. Вони взагалі гірські, дуже активно бігають, стрибають високо, лазять, вони надзвичайно активні. В природі це дикі тварині, а люди їх для себе одомашнили», – каже Юлія Яремчук, керівник гуртка любителів домашніх тварин.

Діти люблять годувати білочок. Основа раціону – спеціалізовані зернові суміші. А ще вони полюбляють яблука, груші, моркву, кукурудзу, свіжу зелень. Дегу швидко звикають до рук, люблять регулярне спілкування, прогладжування.

«Я дуже б хотіла собі таку тварину вдома. Вони зовсім не воняють, бо в них відсутні потові залози», – додає Аня Літвінук.

У живому куточку Центру позашкілля мешкають і птахи – хвилясті папуги, корели, перепілки, голуби. Їхні сусіди – морські черепахи, морські свинки, щури, равлики, рибки, кролики. Щодня діти допомагають доглядати за маленькими друзями педагогам. Майже 300 вихованців напрямку позашкілля ходять на гуртки з цікавості.

«Я щось дізналась, прийти мамі розказати, вона не знає, слухає мої лекції кожен вечір після гуртка. Цікаво знати поведінку тварин», – говорить Даша Яковлева, вихованка Центру позашкілля.

В оранжереї еколого-натуралістичного відділення ніде яблуку впасти: тут у горщиках вирощують сотні рослин. Діти саджають і доглядають їх разом з педагогами. Оновлюють асортимент завдяки квітникарям і власній ініціативі. У передчутті весни тут зацвіла монстера.

«Монстера може квітувати на 4-5 рік, вона гарно квітує, нагадує калу. Плід достигає 14 місяців, смачний за смаком, нагадує банан, манго і ананас. Його застосовують в кулінарії, додають до десертів, в морозиво», – говорить Олена Сторожук, керівник гуртка «Квіткова фантазія».

«У монстери дуже соковиті плоди, які достигають тільки через 14 місяців. Якщо ці плоди з’їсти раніше 14 місяців, то можна собі обпекти рот, в цих плодах недостиглих є щавлева кислота», – додає вихованка гуртка Діана Цалцалко.

У планах закладу – розведення тварин, які не викликають алергій. Білченят дегу, коли ті підростуть, частково продадуть і подарують кращим вихованцям гуртків за високі досягнення в позашкільній освіті.

Будьте першим, хто прокоментував "Білочки і не тільки: хобі дітей у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*