«Більше половини літака заражені коронавірусом» — пасажир рейсу з Мілану налякав українців

«Героєм дня» вчора ввечері став починаючий актор, який гарно розуміється на медицині і ставить діагнози з першого погляду, блогер Антон Гура. Чоловік зганяв до Мілану й назад, до Києва, щоб відкрити очі українцям і показати всю правду про коронавірус.

Вірусна тема — болюча та хвилююча для кожного з нас, особливо зважаючи на той рівень та якість медичних послуг, які ми сьогодні маємо в Україні. А якщо врахувати темпи розповсюдження коронавірусу світом та відсутність вакцини, можна впевнено говорити про те, що ми за крок до паніки, яка може виявитись більш руйнівною, ніж справжня хвороба.

«Тут весь літак чхає та кашляє», «усі наковталися жарознижувальних препаратів, я в тому числі», «єгиптян у цьому літаку просто випхали з лікарень Мілану, бо там не вистачає місць», «в літаку є жінки, які доглядали за бабусею з температурою 40» — це лише невеликий перелік емоційних жахалок від Антона. Температурний скринінг проводиться абияк, та й що він може виявити, якщо всі вжили запобіжних заходів.

Posted by Anton Gura on Thursday, 12 March 2020

До речі, про те, що при перетині кордону жарознижувальні препарати роздають і стюардеси, і водії, які перевозять пасажирів, говорить не лише Антон. Тож цілком впевнено можна стверджувати, що масове розповсюдження вірусу в Україні — питання дуже короткого часу.

Чудовий приклад — вчорашнє повідомлення про жінку з Радомишлю, яка повернулась з Польщі додому вже з симптомами, проте ще 10 днів спілкувалася з рідними, близькими, ходила до церкви, зустрічала вдома гостей. Скількох встигла «ощасливити» — достеменно поки невідомо.

Зазвичай, ми не надто довіряємо заспокійливим повідомленням офіційних служб про те, що «все під контролем», «ситуація стабільна», «нічого страшного» і т. д. Досить часто вони замовчували правду чи відверто брехали. Особливо, коли чесний та незаангажований блогер стрімить з «епіцетру хвороби», показуючи правду та щиро радіючи кількості переглядів.

До речі, на тому рейсі дійсно виявили кількох пасажирів з ознаками застуди.

«Бортпровідники та епідеміологи спрацювали професійно. Медичними працівниками лікарні було проведено дослідження трьох осіб з борту літака Мілан-Київ. За підсумками дослідження швидкими тестами на IgG/IgM до вірусу SARS-nCoV-2019 було отримано негативні результати, тобто коронавірус в осіб не виявлено», — про це заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

Кому більше віри — МОЗ чи блогеру, особиста справа кожного. Але варто критично ставитись до будь яких гучних та голослівних заяв.

Антон Гура переконує своїх глядачів, що мало не всі пасажири літака хворі на COVID-19. Проте, на щастя, ніяких розумних доказів цього не надає. Крім того, що літак летить з Мілану, де вирує коронавірус. Проте не розповідає, яким чином він відрізняє звичайну застуду від коронавірусу. Можливо, Антон Гура — відомий медичний експерт? Та начебто ні.

Свого часу він знімався в шоу «Квартал 95», був членом «УКРОПу», у 2014 році балотувався в Київраду, займався бізнесом у сфері продажу.

«Немного эмоционален, очень амбициозен. По натуре актер, хоть и не учился этому. В жизни люблю слова: „Только вперед, не оглядываясь назад“. Прагматичен, реалист (высокая доля оптимизма есть во мне)», — писав Гура про себе на сайті пошуку акторів.

Там же він вказує, що знімався в другорядних ролях в якихось серіалах. А на своїй сторінці Facebook публікував світлини зі зйомок.

Проте справжню славу незнаному актору і колишньому політику-невдасі приніс саме коронавірус. Хоча дописи його — цілковиті протиріччя та крайнощі. І навіть спроби підзаробити на продажу «реально захисних масок». «Хайпова» тема останніх днів — нам усім «кранти», бо хворих в Україні вже десятки тисяч, а влада бездіє.

Але, незважаючи на популізм, емоційність і некомпетентність блогера, йому треба все ж віддати належне в тому, що взагалі підняв цю тему. Лише вчора, 12 березня, з Італії в Бориспіль прибуло чотири (!) рейси. Це при тому, що в країні за офіційними даними більше 15 тисяч інфікованих, і більше тисячі чоловік вже померло. Чим пасажири цих рейсів відрізняються від тих, кого так «гучно» зустрічали з Уханю? Чому, незважаючи на оголошення в Україні карантину, літаки з усієї Європи продовжують прилітати за звичним розкладом в Бориспіль? А пасажири з них і далі безперешкодно прямують по усім українським містам. 

Сьогодні вранці повідомили, що стан хворої на коронавірус жінки з Радомишля погіршився, її підключили до апарату штучної вентиляції легень. Зважаючи на її вік, чи одужає? Скільки людей в Україні має померти, перш ніж ми самі в першу чергу отямимось і перестанемо наражати на небезпеку в першу чергу своїх рідних та близьких?

На жаль, сьогодні відповіді на ці питання немає ні в кого. Заяви МОЗ більше схожі на виправдання малолітніх недоумків. Нас поки що рятує почуття гумору та звичка до всіляких бід та негараздів, які не полишають країну роками. Та чи надовго?

Здоров’я та здорового глузду усім нам.

Будьте першим, хто прокоментував "«Більше половини літака заражені коронавірусом» — пасажир рейсу з Мілану налякав українців"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*