Житомирянка Ольга Качур – вчитель за освітою, тривалий час працювала за фахом, а з народженням дитини почала займатися творчою діяльністю. Створює прикраси із натурального каміння, ґердани, намиста, чокери в українському стилі.
Зізнається, що з початку повномасштабного вторгнення російських військ саме улюблена справа стала порятунком, способом для заспокоєнні і відновлення. Зробила невеличку перерву, але на четвертий тиждень знову взялася за ткацтво: руки працюють, голова трохи відволікається.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346104675_582372050542109_8505014492266562601_n-779x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346101439_250162187504444_1896164455378596488_n-710x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346100341_259693719796014_3637584615328975944_n-706x1024.jpg)
Частину коштів від замовлень Ольга переказує на підтримку ЗСУ, адже в оточенні має багато людей, які допомагають військовим. Також передає волонтерам свої вироби для розіграшів під час благодійних аукціонів і лотерей. Переконує, що нині кожен має працювати і допомагати у міру своїх можливостей.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346099041_253965383808382_3285029889432165542_n-855x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346097599_6030166757052522_6680570305116630423_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346094791_558437869767764_57298165298985613_n-859x1024.jpg)
«Я з дитинства вишивала хрестиком. Пізніше захопилась вишивкою бісером і це плавно перейшло у виготовлення прикрас. Незабаром буде вісім років відтоді, як спробувала зробити свій перший ґердан. Одразу зрозуміла, що хочу цим займатися й надалі, розвиватися. Нині у мережі є багато відео майстер-класів із виготовлення ґерданів. Коли я починала, то знайшла лише один із фотографіями та описом процесу. Втім, головна суть була зрозуміла, а далі – лише бажання та практика, – наголошує майстер народної творчості з бісерного ткацтва Ольга Качур. – На роботу мене надихає все. Починаючи із родини, де мене завжди підтримують, закінчуючи музикою, піснями, природою. Ґердани плету на станку. Для цього натягую нитки-основи, а далі все роблю руками. Рахую по схемі кожну бісерину і рядок за рядком тчу прикрасу. Багато схем є у вільному доступі в інтернеті, та часом мені хочеться зробити щось ексклюзивне, тож сідаю і створюю схеми сама. За ці роки маю вже чимало авторських робіт. Загалом, для мене є бажання створити щось нове і гарне. Те, що може радувати і мене як майстра, і додавати впевненості людям, які носитимуть мої прикраси».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/344762520_747825270356660_771762152570462948_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/344422704_178726031786938_4281789669395466566_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/343965603_192396703610995_6289692992280316146_n-1024x1024.jpg)
За увесь час пані Ольга зробила близько тисячі ґерданів. Використовує якісний японський та чеський бісерстійких відтінків. Залежно від величини виробу, на роботу може витратити від 6-7 годин 20-25 годин.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/343658299_982011266124800_4092416356025914801_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/342648639_546010204274575_7944603505722474726_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/342169956_266969678997924_1224322444422162584_n-1024x1024.jpg)
Здебільшого виконує замовлення, але дуже часто робить паузи, аби створити щось своє, чого хочеться у той момент. Каже, що ґердани чудово поєднуються з сучасним одягом. Їх можна одягти на блузу, кофтинку, гольф під спідницю, брюки чи доповнити діловий костюм, образ для сцени або фотосесії. Вони класно виглядають у поєднанні з джинсовим одягом.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/339896809_945723396768347_1768658740441738993_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/337554193_1302126847039967_8989215973935874842_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/334767754_533705052206515_8821763077404494740_n-1024x1024.jpg)
«Я теж ношу свої прикраси, – веде далі житомирянка. – Мої клієнтки – це люди, які люблять речі, створені руками. І, як говорять вони, коли відчувається душа майстра. Якось у мене замовляли ґердан для церемонії вінчання. То було дуже відповідально і хвилююче. Виконала свій авторський ґердан з червоними трояндами, який індивідуально підбирали до сукні. Було таке, що виготовляла кругові, кутові і класичні ґердани з ромбом для ляльок-мотанок, які робить інша знайома майстриня».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/334234685_724263886100689_179772967839013207_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/333046870_748985556529039_1807971238537486988_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/329015462_1803717103333500_9060600774185331224_n-1024x1024.jpg)
Слідкувати за творчістю та ознайомитися з асортиментом виробів Ольги Качур можна на сторінці в мережі Фейсбук та Інстаграм.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/328150269_542486204613155_8592465890787003539_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/327339060_863060998318732_8882206761156291138_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/326210429_559322629430446_3626239411821633597_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/319316854_3279817228903566_6246269565320384682_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/319040369_3277956592422963_7028008618049750821_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/317961943_3272906219594667_6395860563383152333_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/316669510_3266701323548490_5766293585533154451_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/312606655_3241354942749795_1907725058102689734_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/311584486_3233024280249528_5513832630795230520_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/309437047_3215977101954246_7878512716546720931_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/309420117_3215977095287580_3645973588523231223_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/293915579_3162135564005067_8507979025377406498_n-1024x1024.jpg)
Юлія Демусь
«Ляльки — це те, що робить мене щасливою», — майстриня Тетяна Бількевич з Житомирщини (ФОТО)
І у мене є в колекції прикрас твори Олечки- Золоті Ручки