Більше тисячі ґерданів із бісеру зробила житомирянка Ольга Качур (ФОТО)

Житомирянка Ольга Качур – вчитель за освітою, тривалий час працювала за фахом, а з народженням дитини почала займатися творчою діяльністю. Створює прикраси із натурального каміння, ґердани, намиста, чокери в українському стилі.

Зізнається, що з початку повномасштабного вторгнення російських військ саме улюблена справа стала порятунком, способом для заспокоєнні і відновлення. Зробила невеличку перерву, але на четвертий тиждень знову взялася за ткацтво: руки працюють, голова трохи відволікається.

Частину коштів від замовлень Ольга переказує на підтримку ЗСУ, адже в оточенні має багато людей, які допомагають військовим. Також передає волонтерам свої вироби для розіграшів під час благодійних аукціонів і лотерей. Переконує, що нині кожен має працювати і допомагати у міру своїх можливостей.

«Я з дитинства вишивала хрестиком. Пізніше захопилась вишивкою бісером і це плавно перейшло у виготовлення прикрас. Незабаром буде вісім років відтоді, як спробувала зробити свій перший ґердан. Одразу зрозуміла, що хочу цим займатися й надалі, розвиватися. Нині у мережі є багато відео майстер-класів із виготовлення ґерданів. Коли я починала, то знайшла лише один із фотографіями та описом процесу. Втім, головна суть була зрозуміла, а далі – лише бажання та практика, – наголошує майстер народної творчості з бісерного ткацтва Ольга Качур. – На роботу мене надихає все. Починаючи із родини, де мене завжди підтримують, закінчуючи музикою, піснями, природою. Ґердани плету на станку. Для цього натягую нитки-основи, а далі все роблю руками. Рахую по схемі кожну бісерину і рядок за рядком тчу прикрасу. Багато схем є у вільному доступі в інтернеті, та часом мені хочеться зробити щось ексклюзивне, тож сідаю і створюю схеми сама. За ці роки маю вже чимало авторських робіт. Загалом, для мене є бажання створити щось нове і гарне. Те, що може радувати і мене як майстра, і додавати впевненості людям, які носитимуть мої прикраси».

За увесь час пані Ольга зробила близько тисячі ґерданів. Використовує якісний японський та чеський бісерстійких відтінків. Залежно від величини виробу, на роботу може витратити від 6-7 годин 20-25 годин.

Здебільшого виконує замовлення, але дуже часто робить паузи, аби створити щось своє, чого хочеться у той момент. Каже, що ґердани чудово поєднуються з сучасним одягом. Їх можна одягти на блузу, кофтинку, гольф під спідницю, брюки чи доповнити діловий костюм, образ для сцени або фотосесії. Вони класно виглядають у поєднанні з джинсовим одягом.

«Я теж ношу свої прикраси, – веде далі житомирянка. – Мої клієнтки – це люди, які люблять речі, створені руками. І, як говорять вони, коли відчувається душа майстра. Якось у мене замовляли ґердан для церемонії вінчання. То було дуже відповідально і хвилююче. Виконала свій авторський ґердан з червоними трояндами, який індивідуально підбирали до сукні. Було таке, що виготовляла кругові, кутові і класичні ґердани з ромбом для ляльок-мотанок, які робить інша знайома майстриня».

Слідкувати за творчістю та ознайомитися з асортиментом виробів Ольги Качур можна на сторінці в мережі Фейсбук та Інстаграм.

Юлія Демусь

«Ляльки — це те, що робить мене щасливою», — майстриня Тетяна Бількевич з Житомирщини (ФОТО)

Вік не завада: мешканка Коростеня успішно використовує соцмережі, щоб дарувати незнайомцям радість та гарні спогади (ФОТО)

1 коментар до "Більше тисячі ґерданів із бісеру зробила житомирянка Ольга Качур (ФОТО)"

  1. І у мене є в колекції прикрас твори Олечки- Золоті Ручки

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*