Боротьба за права громади: міська рада Коростишева проти свавілля «власника» ринку

Боротьба за права громади: міська рада Коростишева проти свавілля «власника» ринку

Коростишівський міський ринок – такий собі відгомін 90-х, де наче завмер час. Сірі металеві “будки”, столики, безлад, антисанітарія, під ногами болото, на голови тече, якщо не з неба, то з дірявих іржавих навісів. Поодинокі покупці надовго не затримуються, а підприємці, які там торгують, викликають співчуття. Хороший господар в таких умовах навіть худобу не тримає. Але це якщо мова про господаря. Інша справа, коли звичайнісінький здирник витягує з чужого майна та праці чималий дохід, не витрачаючись ні на податки, ні на елементарний догляд за вкраденою земельною ділянкою.

Віднедавна Коростишівська міська рада створила КП “Міський ринок”, працівники якого взяли на себе зобов’язання навести лад на території, що належить міській громаді. 

“Міський голова пообіцяв, що місцеві підприємці тут будуть працювати в належних умовах. Приблизно з 2018 року розроблена план-схема з урахуванням всіх протипожежних, санітарних умов, з розміщенням сучасних  МАФів на території, щоб було комфортно, як громаді, так і підприємцям. В нас немає на меті прибрати одних та завести туди інших. Кожен з нас  хоче змін на краще. Той стан, який є на сьогодні – це нерозумно, ненормально і взагалі неприродно”, – пояснюють працівники КП.

Звісно, такі зміни не відбудуться одномоментно, адже ніхто не планує закривати ринок та розганяти на час реконструкції підприємців. Все відбуватиметься поетапно, частинами. Проте дивним чином такі дії представників міської громади наразилися на шалений спротив.

В першу чергу це не сподобалося пану Невисевичу, який вже тривалий час позиціонує себе як “власника” ринку, не маючи на це жодних законних підстав.

Спір між підприємствами Райспоживспілка та Кооперативний ринок, якими обома керує Микола Володимирович Невисевич,  з міською радою триває не перший рік. За цей час вже було розглянуто близько десятка судових позовів, є   судові рішення, якими доведено, що земля належить міській раді. Проте законні права коростишівської міської громади натикаються на свавілля місцевого бізнесмена.

“Земельна ділянка за адресою. Шевченка, 40, яка належить міській раді, використовується цими підприємствами, і протягом вже більше 15 років дані особи не  сплачують до бюджету ані копієчки. В середньому це мало бути близько 3 млн грн. податків на рік”, – пояснює начальник юридичного відділу Коростишівської міської ради Сергій Дяков.

Натомість “власник” Невисевич щомісяця отримує від підприємців-орендарів незаконний прибуток до власної кишені. При цьому не витрачає жодної копійки ні на поліпшення інфраструктури території ринку, ні на податки до міського бюджету. За словами представника виконавчої служби, така “годівничка” приносить господарю до кількох мільйонів гривень на місяць. Тож вочевидь віддавати громаді таке “хлібне місце” добровільно пан Невичевич не бажає.

Дивує інше. Частину підприємців чомусь це цілком влаштовує. 

“Неодноразово спілкувалися з підприємцями, – пояснює Сергій Дяков. –  І я вже не розумію, всі наче усвідомлюють, що це майно громади, яке потрібно розвивати, але частину крикунів влаштовує те, що є. В тому числі і ці ненормальні людські відносини, які тут створені. Так, ми розуміємо, що війна, всім нам важко. Але нам потрібні зміни на краще, не зважаючи на складність ситуації ззовні.  Рішення суду було винисене ще в вересні 2021 року, і це вже рішення апеляції. І до сьогодні людина ухиляється від виконання рішення. Змушені  залучати виконавців, порушена кримінальна справа. Ми були б вдячні, якби правоохоронні та контролюючі органи працювали б більш дієво, щоб рішення було виконане”.

Ситуація виглядає доволі абсурдною. Міська рада Коростишева змушена боротися за майно своєї громади виключно законними методами. Натомість їй протидіють беззаконня, свавілля та маніпуляції купки “власників”.

“Справа важка, складна, просувається повільно, – говорять представники міської ради. – Ми руйнуємо той “бізнес”, який Невисевич будував десятиліттями. Завозилися стовпи – їх крали, завезли електричні лічильники для нормально обліку енергії – їх теж вкрали. Але зараз ми готові працювати більш активно в цьому напрямку”.

Є надія, що й громада позбудеться стереотипів щодо якихось міфічних господарів та врешті збагне, що саме вони і є власники, а отже спільно з міською радою працюватиме над благоустроєм та благополуччям свого міста. 

Будьте першим, хто прокоментував "Боротьба за права громади: міська рада Коростишева проти свавілля «власника» ринку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*