Будівництво амбулаторії у Гришківцях знову під загрозою? (ВІДЕО) | Times ZT

Будівництво амбулаторії у Гришківцях знову під загрозою? (ВІДЕО)

Селище Гришківці на Бердичівщині на порозі довгоочікуваного будівництва. На початку червня тут заклали перший камінь майбутньої нової амбулаторії сімейної медицини.

«Покласти руку на серце – останнє будівництво соціальної сфери за державні кошти, не враховуючи капітальних ремонтів, відбувалось дуже давно. Нового чогось в Гришківцях давно не будувалось. Тому це будівництво необхідної будівлі сприйняли з великим захопленням, надією і віримо, що воно найближчим часом завершиться», – каже голова Гришковецької громади Ірена Лісова.

Для 10-тисячної об’єднаної територіальної громади початок будівництва – це шанс отримати гарний медзаклад з прийнятними умовами для людей і лікарів. У селищі живе 5 тисяч чоловік. Люди кажуть: чекають на амбулаторію ще з 70-их років минулого століття. З того часу вона функціонує у будівлі колишньої лазні, де тільки 2 роки тому з’явився туалет і вода у приміщенні.

«Просто на необроблені стіни приклеєний пластик. Я не кажу ні за таракани, ні за миші. Ми постійно їх труїмо. З того, що є, тут, по-моєму, умов не можна створити. Воно не пристосовано для лікарської діяльності», – каже сімейний лікарамбулаторії смт Гришківці Ігор Жук.

Голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова розповідає: велася довга переписка з обласним керівництвом стосовно можливості будівництва амбулаторії. Адже начебто геологічні умови ускладнювали його. Людей це обурювало, адже в ОТГ відвели для нової амбулаторії не рекомендовані 20, а аж 49 соток землі. По допомогу жителі звернулись до журналістів. І, здається, справа зрушила з місця.

«Остання відповідь, яка до нас надійшла і підрядники також з нею до нас звернулися, так це  про те, що змінено конструкцію фундаменту і дещо її переформатуючи можна все ж здійснити будівництво амбулаторії на тому місці, де планували це зробити», – говорить Ірена Лісова.

Вартість проекту амбулаторії загалом складає 7 млн. 200 тис. грн., з яких 720 тисяч дає громада. Будувати її мають за гімназією селища на замовлення департаменту регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації.

«Сьогодні починаємо будівельно-монтажні роботи. Спочатку земляні роботи і маємо протягом приблизно півроку будувати будівлю, забезпечувати її працездатність, щоб отримати якісну медицину у селищі Гришківці», – каже Валерій Шегонський, представляє будівельну компанію.

При наявності коштів, каже пан Валерій, амбулаторію реально звести за 6 місяців. Фундамент закладатимуть тижнів зо три-чотири. За словами чоловіка, можлива проблема з підземним кабелем, який може проходити на території будівництва.

«Цей кабель від цього колодязя йде отако прямо туди, звідти – далі. Я вже тут 35 років саджу на цій ділянці картоплю, все, це мій город був. І я цей город віддала», – розповідає жителька селища Ольга Шефелюк.

«Згідно проектів топографії, він проходить вздовж тину. Але візуально видно, що він начебто повертає сюди. Щоб не вивести з ладу кабель, нам треба, щоб виїхали спеціалісти і уточнили, що він дійсно проходить вздовж тину, чи сюди», – каже пан Валерій.

Коли будівельники екскаватором почали копати котлован під фундамент, зрозуміли: кабель таки іде через будівельний майданчик. З їхніх слів, тепер треба з’ясувати, як і куди він іде, щоб визначитись із розташуванням фундаменту амбулаторії.

Будьте першим, хто прокоментував "Будівництво амбулаторії у Гришківцях знову під загрозою? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*