Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange

Чебрець та польові квіти: Зелені свята на Житомирщині (ФОТО)

Чебрець та польові квіти: Зелені свята на Житомирщині (ФОТО)

Трійцю або Зелені свята православні віряни відзначають цьогоріч 4 червня. Це одне з найважливіших церковних свят у християнстві, яке завжди припадає на 50-ий день від Великодня.

Давні язичники називали Трійцю Зеленими святами, що відображає древній культ рослинності. Самі зелені свята – тиждень перед Трійцею – мали язичницьке підгрунтя і присвячувалися завершенню весняного і початку літнього календарного циклу.

Тобто, Трійця – це церковне свято, а Зелені свята – народне. Втім, відзначають їх в один час. Проте варто зазначити, що Зелені свята не обмежуються лише днем Трійці, а тривають аж до початку Петрового посту.

За давньою українською традицією, будинки і подвір’я, храми на Трійцю прикрашають лепехою, любистком, чебрецем, м’ятою, полином, свіжим гіллям липи, клена, берези. Їх освячують попередньо в церкві. Такі рослини, гілки і квіти – оберіг оселі від недуг і хвороб. Набір відрізняється залежно від регіону.

Цього дня можна свататися, веселитися, співати пісні, але категорично заборонено – пліткувати, сваритися, відмовляти у допомозі, заздрити, прати одяг і мити підлогу, купатися у водоймах, ходити в ліс чи поле на самоті, працювати в городі, займатися рукоділлям.

Церква почала широко святкувати Трійцю з IV століття – з часу визнання Бога триєдиним. Трійця відзначається протягом трьох днів – неділя, понеділок та вівторок.

Окремо виділяють Зелений тиждень, що починається з четверга перед Трійцею. Саме три останні дні цього тижня та три наступного і називають Зеленими святами.

У давнину на Зелені святки люди водили хороводи, співали пісні і влаштовували гуляння. Знахарі і цілителі збирали трави. Вважалося, що ці рослини володіють магічними властивостями. З них можна робити відвари і настоянки, а також засушувати.

Основні заборони та застереження на Трійцю були пов’язані з водою. Слов’яни вірили, що потрібно обережно поводитися поруч з водоймами, особливо опівдні і опівночі, оскільки в цей час русалки виходять з води і можуть потягнути людину на річкове дно.

Юлія Демусь

Трендові букети з метеликів на замовлення створює 14-річна Олеся Перекупка зі Звягеля (ФОТО)

Всесвітній день кульбабки. Встигніть помилуватися (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Чебрець та польові квіти: Зелені свята на Житомирщині (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*