У результаті блокування Суспільного телебачення Україна тепер не зможе взяти участь у Євробаченні-2020, транслювати Олімпіади-2020 та навіть гірше — через арешт рахунків всі теле- та радіокомпанії й зовсім перестануть функціонувати. Видатки від мовника не зможуть надходити до всіх національних телеканалів — UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА, регіональних, а також діджитал-платформи Суспільного та ще 3 радіоканалів — UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура і UA: Українське радіо.
Про це, сьогодні, 28 лютого. на своїй сторінці у соцмережі Facebоok повідомило Суспільне мовлення.
Ці та інші наслідки спричинені співпрацею колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюзом», яка розпочалася ще 10 років тому, ще до створення Суспільного мовника. Далі цей союз припинив виділяти кошти з бюджету на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз». Тому у Суспільного мовника, як правонаступника усіх прав та обов’язків державної телекомпанії, з’явився борг у розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн, а ще судовий процес.
Зокрема 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення з Суспільного борг у сумі понад 10 млн євро.
А вже 20 лютого 2020 року на кошти, що на рахунках Суспільного, постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України був накладений арешт.
Уже близько тижня Суспільний мовник просив допомоги у Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України й Міністерства юстиції України, але належної відповіді й державної підтримки так і не отримав.
За розрахунками Суспільного, навіть якщо на їхні рахунки надійдуть держвидатки, які цьогоріч передбачені для телерадіокомпаній та складають близько 300 млн грн, мовнику, все одно, не вдасться реалізувати свій річний план, адже всі кошти одразу перерахуються на рахунок компанії «Євроньюз».
Суспільний мовник знову буде «виживати», як і раніше, через колосально недостатнє держфінансування, тільки тепер ще й з боргом та виконавчим збором у розмірі 1, 6 млн євро, що вираховується окремо.
Багато років телерадіокомпанія могла собі дозволити тільки базові видатки, вже не говорячи про переоснащення чи фінансування нового контенту, а зараз Суспільний Мовник зовсім може зникнути.
Суспільний мовник акцентує увагу громадськості на те, що й надалі звертатиметься до відповідних міністерств аби виділили додаткові кошти для погашення боргу, інакше телерадіокомпанія не зможе існувати.
Нагадаємо, що 16 грудня, журналісти місцевого Суспільного телеканалу влаштували пікет та, заклеївши роти скотчем, вийшли босоніж на вулицю.
Будьте першим, хто прокоментував "Через борг понад 10 млн євро суспільний мовник на грані знищення"