Житомирщина стала частиною проєкту Регіональної Газової Компанії

Вперше в Україні Регіональна Газова Компанія запустила проєкт у п’ятьох областях країни, серед яких є Житомирщина, де у тестовому режимі транспортує газоводневу суміші. 

Цей проєкт має на меті оновити газові мережі, враховуючи сучасні обсяги споживання та нові екологічні види енергії, надати змогу використовувати газотранспортну інфраструктуру для експорту чистих видів енергії, таких як «зелений водень», який виробляють за європейською технологією «Power to Gas».

Енергетика майбутнього переходить на нові джерел енергії, відмовляючись від традиційних: нафта, торф, кам’яне вугілля. 

«Зараз енергетика на порозі революції, коли чисті види енергії витісняють вуглецеві енергоносії. Це необхідно врахувати при модернізації нашої газової інфраструктури — вона повинна бути готова до транспортування нових, чистих видів енергії, серед яких і „зелений“ водень. Тому в цьому році ми почали проект по тестовому транспортуванню водню», — сказав директор РГК Олег Никоноров на Українському енергетичному форумі в Києві.

Над проєктом працюватимуть фахівці РГК спільно з вченими від НАН України та ІФНТУНГ. На п’ятьох експериментальних полігонах у Житомирській, Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківських областях, фахівці та вчені досліджуватимуть вплив водню на всі елементи газової інфраструктури. 

Фахівці запевняють, що перехід на нові джерела енергії, скоротить викиди парникових газів в атмосферу, що погано впливає на клімат, викликаючи глобальне потепління, як результат — повені, посухи, ураги й штроми, загибель тварин і рослин. Споживачі зможуть використовувати більш безпечне паливо, що не руйнуватиме клімат, а також зекономлять на його покупці. 

Використовування «зеленого» водню в газотранспортній системі України вирішить проблему акумуляції енергії в пікові періоди її виробництва, і дозволить не обмежуватися у розвитку сонячної та вітрової енергетики. Україна буде на рівні провідних європейських проектів формату «Power to Gas», які вже працюють у Великобританії, Німеччині і Нідерландах.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина стала частиною проєкту Регіональної Газової Компанії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*