Комунальне підприємство Житомирської міської ради сплатить близько 840 тис грн штрафу за завдання шкоди довкіллю

Комунальне підприємство Житомирської міської ради сплатить близько 840 тис грн штрафу за завдання шкоди довкіллю

В результаті перевірок екоінспекторами комунального підприємства «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради було виявлено систематичне забруднення ним земельних ділянок та водних об’єктів. В результаті, за підрахунками екологів, підприємству доведеться сплатити майже 840 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Приводом для перевірки стало звернення громадянина на вебресурс «ЕкоЗагроза» в якому повідомлялось про те, що зазначене КП, яке обслуговує міське сміттєзвалище, полігон твердих побутових відходів, здійснює систематичне забруднення земельних ділянок та водних об’єктів через потрапляння неочищених стоків (фільтрату) до навколишніх земельних ділянок лісового фонду та безіменного струмка, який в подальшому забруднює і річку Крошенка.

Під час перевірки екоінспектори встановили, що КП «Автотраспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради для розміщення полігону твердих побутових відходів використовує земельну ділянку площею 21,5670 га. При цьому для облаштування ставка-відстійника для збирання фільтрату КП  використовує земельну ділянку за межами земельної ділянки, яка перебуває в користуванні, площею 0,26 га (в тому числі 0,20 га із земель лісогосподарського призначення та 0,06 га із земель в межах міста Житомира).

«Проведення будівельних робіт по облаштуванню ставка-відстійника для збирання фільтрату фактично призвело до вилучення лісогосподарських земель із лісогосподарського виробництва. Будь-які рішення про передачу зазначеної земельної ділянки в користування вказаному суб’єкту господарювання не представлені, що, згідно ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», свідчить про факт її самовільного зайняття.

При облаштуванні ставка-відстійника проведені роботи зі зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок. Робочий проект землеустрою  суб’єктом господарювання не представлений.

Внаслідок просочування фільтрату з ставків-відстійників полігону ТПВ відбувалося забруднення суміжних земельних ділянок, які розташовані за межами полігону»,

– розповів начальник Екоінспекції Євгеній Медведовський. 

Результати аналізу чотирьох проб ґрунтів, які взяли на місці екологи, показали перевищення відносно фонової проби та ГДК.

На основі інформації, отриманої від Держгеокадастру щодо грошової оцінки земельних ділянок, які зазнали забруднення, а також щодо втрат лісогосподарського виробництва внаслідок фактичного виведення земель зі складу земель лісового фонду, а також довідки про об’єм скинутого до річки фільтрату, Інспекцією було здійснено розрахунок розміру шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів, через порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, загальний розмір якої склав 837 704 грн. 25 коп.

У разі відмови КП «Автотранспортне підприємство 0628» від добровільної сплати шкоди, заподіяної державі, екоінспектори планують звернутися до органів прокуратури.

Нагадаємо також, що екологи зафіксували чергове забруднення каналізаційними стоками річки Тетерів.

Будьте першим, хто прокоментував "Комунальне підприємство Житомирської міської ради сплатить близько 840 тис грн штрафу за завдання шкоди довкіллю"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*