Через пандемію та карантин тварини в Житомирських звіринцях можуть залишитись голодними

Хтось залишається вдома через пандемію COVID-19 та думає, що цим дуже обмежений, бо не може влаштувати пікнік з друзями чи елементарно придбати деякі речі для сім’ї – доводиться стояти по пів години в черзі або магазини взагалі закриті. Проте, тваринам у звіринці загрожує набагато гірше – незабаром їхні харчі закінчаться, а через те, що до них не приходять відвідувачі, не купують сувенірів та не замовляють платних екскурсій, скринька для грошових пожертв стоїть порожньою і придбати продукти харчування для вихованців неможливо. 

У притулках для тварин на Житомирщині запасів та фінансування в середньому вистачить на 2 тижні – як далі житимуть тварини, власники звіринців поки не знають. Їх життя зараз напряму залежить від благодійних внесків та доступності кормів на ринках. В той час, коли житомиряни можуть спокійно зателефонувати в службу доставки й отримати основний набір продуктів чи навіть вже готову їжу, ведмеді приватного реабілітаційного центру «Біла скеля», що у селі Березівка, не можуть повноцінно харчуватися та потребують риби й фруктів. 

Про це розповів завідувач господарства притулку “Біла скеля” Олександр Леонов.

“Біла скеля” пропонує відправляти всім свої сувеніри поштою, а ще там не відмовляться, якщо хтось поділиться з ведмедями фруктами, горіхами чи рибою.

В  селі Хомутець Брусилівського району знаходиться притулок для птахів і дрібних тварин «Місячна долина». Тут близько 300 підопічних і всі вони голодні. Проте, через карантин інкубатори, які постачають добових курчат, як звичний корм  для хижаків і лелек, зупинили свою роботу. Власниця притулку Олена Будзінська розповіла, що доводиться використовуватиальтернативне харчування, що в рази дорожчє – курячі серця, шлуночки та інше. Магазин у Брусилові, де продають зерно – не працює та навіть Житомирська база, де притулок запасається альтернативним харчуванням теж збираються зачиняти через карантин. Щоб нагодувати всіх тварин і птахів, лише на один день потрібно 25 кг м’яса і риби, 2,5-3 кг круп (на кашу) і відро зерна.

У Явненському лісництві навпаки сподіваються, що ще й вдасться зекономити на запасах харчів, адже якщо потепліє, то раціон тварин збагатиться. У лісництві зараз вирощують 36 плямистих оленів та 20 диких кабанів. Прогнозується, що заготовлених запасів має вистачити до середини травня. 

Прибутків лісомисливське господарство не має, але там акцентують, що головна мета – виростити і зберегти плямистих оленів.

Через пандемію всі ці тварини наче опинилися в пастці, адже зараз вони в територіально обмежених звіринцях, а люди забувають про їхні потреби. Поки тварини ще мають невеликі запаси харчів, прое ситуація швидко змінюється ще й через карантин.  Тому закладам вкрай необхідна не лише фінансова підтримка, а й корми, які зараз все важче і важче придбати будь-де.

Нагадуємо, що Уряд посилив карантинні обмеження в Україні (ПЕРЕЛІК).

Будьте першим, хто прокоментував "Через пандемію та карантин тварини в Житомирських звіринцях можуть залишитись голодними"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*