Через Соборний майдан або Басейну: контрасти Замкової гори у Житомирі (ФОТО)

Контрасти Замкової гори у Житомирі

“Звідси розпочалася славна біографія одного з найстаріших міст України – Житомира. Міста, що є західною брамою столиці земель Руських – Києва. Ви стоїте в центрі колишнього головного майдану Житомира – Ринок, де у середньовіччя вирувало життя знаного європейського міста. Тут зійшлися історичні шляхи України: із Причорномор’я до Балтики, із Подніпров’я до Польщі”, – такі написи можна прочитати на плитах, які встановлені біля величезного каменю на Замковій горі в Житомирі.

Ця локація знаходиться неподалік від нинішнього центру міста і саме звідси зазвичай починається більшість оглядових ескурсій Житомиром для туристів чи місцевих жителів різного віку.

Якщо ви зібралися на прогулянку Замковою, то дістатися туди можна кількома шляхами:

  • безпосередньо із майдану Соборного від драмтеатру та скверу із 50-метровим флагштоком, на якому в 2021-му розмістили стяг розміром 14 на 8 метрів, а далі за Будинок правосуддя;
  • від майдану Перемоги повз пам’ятник загиблим захисникам через вулицю Басейну та вгору між Житомирським обласним краєзнавчим музеєм і Конкатедральним Собором Святої Софії.

До речі, перший маршрут – більш цивілізований і використовується частіше, натомість другий дозволяє роздивитися інший бік Замкової, що зазвичай захований від очей перехожих. Приміром, ви можете дійти до кінця Басейної та спуститися сходами ближче до річки Рудавка, звідки відкривається краєвид на Охрімову Гору або ж піднятися імпровізованими сходами, що ведуть вгору до вулиці Кафедральної повз цегляну огорожу собору – між приватною забудовою з гаражами, господарськими будівлями різного призначення.

Особливість Замкової в тому, що з будь-якої точки, поруч з однією історичною будівлею, ви можете без проблем роздивитися обриси іншої. Від Магістрату і Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору видно вулицю Подільську і Свято-Успенський Архієрейський собор, який розташований там.

Вулиця Кафедральна завершується оглядовим майданчиком, де можна побачити будинки, зведені на берегах Кам’янки, а також мікрорайони Корбутівка, Мальованка і Богунія.

У центру Замкової – сквер, де здебільшого прогулюються батьки з візочками, люди старшого віку, а також там житомиряни вигулюють своїх домашніх улюбленців. З минулого року в місті активно обговорюють можливість реконструкції цієї території, але попередньо плануюють напрацювати архітектурну концепцію.

Крім цього, на Замковій у Домі правосуддя вже багато років діє Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), тож у теплу пору в сквері завжди можна зустріти наречених з рідними і друзями, які роблять фотосесію чи святкують урочисту подію.

По вулиці Кафедральній та Рильського, що розташовуються паралельно, можна зайти в продуктові магазини або кав’ярні.

Юлія Демусь

Магія зимового мистецтва: хедпан та танці на льоду в житомирському гідропарку (ФОТО-ВІДЕО)

“Космічна” Польова у Житомирі посеред зими (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Через Соборний майдан або Басейну: контрасти Замкової гори у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*