Через тарифи на опалення у Коростені збирають підписи для відкликання міського голови

Фото: мережа Інтернет

У Коростені створили ініціативну групу зі ста людей, яка через декілька днів почне збирати підписи для відкликання міського голови Володимира Москаленка.Причиною стало рішення виконкому Коростенської міськради, відповідно до якого вартість за опалення збільшилася вдвічі.

Згідно з чинним законодавством, для відкликання міського голови спочатку треба подати оголошення в місцеву газету, а через три дні після того можна починати збирати підписи. За словами депутата Житомирської облради Віталія Науменка, який повідомив про початок процедури, щоб відкликати міського голову, треба зібрати 10 тисяч 300 підписів виборців, адже стільки жителів міста проголосували за Володимира Москаленка під час виборів міського голови. На думку депутата, процедура відкликання займе близько півроку.

Нагадаємо, через підвищення тарифів 24 січня на сесію міськради прийшли близько тисячі коростенців. Вони вимагали відповідне рішення виконкому. Зазначимо, що до цього вартість тепла у Коростені становила 35 грн за м². Нова вартість – 68 грн за м². А з урахуванням коефіцієнту вартість становитиме близько 80 грн за м².

За новими розрахунками, за опалення квартири у 22 м², жителям Коростеня доведеться заплатити 1800 грн. За двокімнатну квартиру площею близько 50 м² – близько чотирьох тисяч гривень.

За словами депутата Віталія Науменка, фахівці перерахували тариф, встановлений міськвиконкомом та визначили, що він не повинен перевищувати 40 грн за м². Проте такий розрахунок не можна вважати офіційним, адже для цього необхідно звертатися до ліцензованих фірм, послуги у яких коштують недешево.

«Вони зробили свої розрахунки і повірте, все у них там правильно зроблено. Річ у тому, що у тарифі вони заклали майже 100% на тепловтрати. Мова йде про теплотраси, які прокладені по дахах, підвалах і тому подібне. Тобто, повітря опалюють. На жаль, ніяка перевірка там не доведе порушень. Ви ж розумієте, щоб найняти нормальну фірму для перерахунку тарифу необхідні немаленькі кошти. Але серед жителів Коростеня є люди, вже пенсіонери, які працювали в цій сфері та можуть надати фахову оцінку. Вони підрахували, що тариф на теплопостачання не має перевищувати 40 грн за м²», — розповів депутат.

Варто зазначити, що самі депутати Коростенської міськради не проголосували на сесії за скасування тарифів, які встановив виконком, депутат обласної ради переконує, відкликати необхідно саме міського голову.

Раніше Коростенський міський голова запропонував компенсувати частину вартості опалення з міського бюджету громадянам, які проживають в будинках, які не обладнані тепловими лічильниками.

Будьте першим, хто прокоментував "Через тарифи на опалення у Коростені збирають підписи для відкликання міського голови"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*