Черга до парковки та Pfizer “для обраних”: як у Житомирі вакцинували в останній день літа | Times ZT

Черга до парковки та Pfizer “для обраних”: як у Житомирі вакцинували в останній день літа

Центр вакцинації, який вже майже тиждень, з 26 серпня, працює за новою адресою, кілька днів поспіль збирає шалені черги бажаючих отримати щеплення від COVID-19. У “живій” черзі охочі щепитися збираються перед входом в торговий центр “Олді” й проводять в середньому дві години в черзі до реєстрації, а потім ще черга до самої бригади медиків, щоб отримати вакцину. 

“Я вже тут стою десь годину. Це вже буде друга доза вакцини. Вперше вакцинувався Moderna. Тут сьогодні в черзі всі на Moderna на другий раз”, – розповів житомирянин Леонід, якого журналісти Times.ZT зустріли у черзі на парковці перед торговим центром.

“Я тут з 14 години. Першу дозу отримала модерною, тому й сьогодні теж не обираю”, – зазначила Ольга. 

“Я вже стою десь години півтори, але тішить, що я наступна. Сьогодні отримую другу дозу вакцини. Модерною щеплювали”, – поділилася житомирянка Неля. 

У самому ж центрі вакцинації пояснили, що черги залежать не тільки від медиків, а й від швидкості інтернету під час реєстрації.

“Швидкість проведення щеплення залежить не тільки від роботи лікарів і зони реєстрації, а ще й від центрального компоненту та швидкості інтернету. Якщо все в нормі, то черги в нас дуже швидко йдуть. Загалом сьогодні вакцинували вже близько 400 житомирян, якщо брати всі вакцини. Ми вакцинуємо трьома видами вакцин – це Moderna тільки на другу дозу, CoronaVac і AstraZeneca на першу і на другу дозу”, – розповіла координаторка центру вакцинації Олена Пасічник. 

А от отримати щеплення Pfizer не так легко. Спочатку потрібно звернутися до свого сімейного лікаря і тільки тоді вирішується, де та як вас вакцинувати. 

“Наше відділення не вакцинує. Можна звернутися до свого сімейного лікаря і вони вже там домовляються за вакцинацію Pfizer  в окремому відділенні. Створюються спеціальні списки”, – розповіла Олена Пасічник.

Вона також пояснила, як саме проходить процедура отримання щеплення: 

“Обов’язкова частина – це черга, далі проходимо в зону реєстрації, де швиденько заповнюють згоди. Якщо потрібна комусь якась допомога, то ми обов’язково допомагаємо. Далі знову трішки черги, і проходимо на вакцинацію на бригади.  В нас працює три бригади на Moderna, одна на CoronaVac та одна на AstraZeneca. 

Кожна людина вираховує свій період щеплення самостійно, тобто якщо зробили першу дозу Moderna, то ми видавали спеціальний бланк, на якому вказано, коли приходити на другу дозу. Відраховується 28 днів. Люди можуть приходити пізніше, але не раніше вказаного терміну”, – зауважила координаторка центру вакцинації.  

Цікаво також, що отримати щеплення Moderna чи AstraZeneca можна тільки групою з конкретної кількості бажаючих, адже якщо не вдасться зібрати людей, то вам доведеться наступного дня знову прийти в центр вакцинації, щоб таки отримати щеплення. 

“Через те, що відкритий флакон має термін придатності 6 годин, ми в кінці  робочого дня збираємо групи людей, і коли розуміємо, що вакцинація можлива, відкриваємо флакон. Так само й AstraZeneca – чекаємо поки збереться 10 бажаючих. Якщо потрібна кількість людей для відкриття флакону й отримання щеплень не збирається, ми з ними заповнюємо згоду і наступного дня вони приходять без черги зразу на бригаду на щеплення”, – сказала Олена Пасічник.

Будьте першим, хто прокоментував "Черга до парковки та Pfizer “для обраних”: як у Житомирі вакцинували в останній день літа"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*