Черговий раунд: боротьба за Бердичівську районну лікарню триває (ВІДЕО)

Якщо хтось думає, що питання Бердичівської районної лікарні вже вирішене і боротьба за неї між містом і 4 ОТГ вщухла, то ви помиляєтесь. Вона набирає нових обертів. І може мати неочікуваний для громадськості результат.

У січні депутати Бердичівської районної ради на 3 позачерговій сесії 27 голосами визначили: лікарня є майном спільної власності 4-х громад колишнього Бердичівського району. Юридично вона зареєстрована в Озадівці, це Райгородоцька громада. ОТГ мають допомогти закладу з оплатою за енергоносії, а кошти від Національної служби здоров’я за 4 пакети послуг покриють витрати на зарплату медпрацівникам. Тоді 2 з 4 об’єднаних громад – уже співвласниць лікарні – заявили, що додаткових фінансів на розвиток закладу не мають, гроші є тільки на енергоносії.

Під час районної сесії про намір об’єднати міську лікарню з районкою заявив голова Бердичівської міської громади Сергій Орлюк. Він пояснив це тим, що Бердичів прагне створити єдиний потужний медичний центр на увесь розширений Бердичівський район. Заклад, з його слів, повинен мати достатньо місця, щоб 19 очікуваних пакетів послуг надавати людям. Але районні депутати не підтримали такої ідеї. Тож тепер міська ОТГ відстоює свою позицію у правовому полі, тобто в суді. Про це нам в інтерв’.нещодавно заявив очільник громади Сергій Орлюк.

Такі дії обурюють частину голів ОТГ району. Керівник Швайківської громади Габріел Мкртчян і Райгородоцької Максим Самчик розповіли нам, чим, на їхнє переконання, це може обернутись для медичних працівників і лікарні узагалі. Обидва переконані: немає законних підстав у Бердичева вимагати лікарню собі у власність.

Чи є шанс знайти компроміс і зберегти добросусідські відносини між міською громадою і 4 ОТГ колишнього Бердичівського району? Які претензії мають громади до міста і що називають верхом цинізму? Що радять керівництву Бердичівської громади? Ці та інші питання ми поставили головам Швайківської і Райгородоцької ОТГ. До речі, вони розповіли, що планують продати на території Бердичева (просто-таки під самим носом у міської ради), щоб розвивати, оснащувати районну лікарню. Деталі – у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "Черговий раунд: боротьба за Бердичівську районну лікарню триває (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*