Червоні кільця 5 шт.: Житомир отримає стадіон з шизофренічною радянською мозаїкою (ФОТО)

Більше року тому Times.Zt.Ua писав про реконструкцію стадіону «Полісся». Тоді ми звернули увагу на цікавий факт: будівельники дбайливо зберегли декоративне мозаїчне панно на зовнішній стороні головної  трибуни. Мозаїка ця з’явилася тут напередодні Олімпіади-80. Панно являє собою червону емблему московської олімпіади в обрамленні безкінечної кількості червоних і червонуватих прапорів. Говорити про якусь художню цінність нема смислу: це типовий набір штампів монументальної пропаганди часів брежнєвського «застою». Який чітко підпадає під дію Закону про декомунізацію.

Крім того, мозаїка безпардонно спотворює емблему міжнародного олімпійського руху. На офіційній емблемі олімпійського руху червоне лише одне кільце, яке символізує Америку. А тут червоні усі п’ять. Кривавий сон шизофреніка…

Можна було б ще говорити про історичну цінність панно – якби Житомир був містом, де проводилися хоча б якісь змагання Олімпіади-80. Але найближчі такі змагання (матчі футбольного турніру) пройшли у Києві. Через Житомир лише пробігли з олімпійським вогнем. Слід також нагадати, що московська олімпіада була однією з найпроблемніших у ХХ столітті. США, практично всі країни Західної Європи, багато країн Азії, Африки та Латинської Америки –  бойкотували Олімпіаду-80, протестуючи проти масштабної бійні, яку СРСР розпочав в Афганістані роком раніше. 

У березні 2018 року голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич пообіцяв ліквідувати мозаїку з зіркою і п’ятьма червоними кільцями. «Західну трибуну, яку воно «прикрашає», було реконструйовано ще 2011 року. Тому, коли завершиться ремонт стадіону, без сумніву – ви більше його не побачите!» – сказав тоді Ігор Гундич.

Роботи на стадіоні «Полісся», за словами обласної влади, наближаються до завершення. Почали накривати головну трибуну, яка виконана у кольорах національного прапора України. Але «підмосковне» панно у поєднанні з українським прапором створює очевидну естетико-ідеологічну дихотомію. Усунути яку давно вимагає і закон, і здоровий глузд.

Тарас СТРІЛЬЧИК

1 коментар до "Червоні кільця 5 шт.: Житомир отримає стадіон з шизофренічною радянською мозаїкою (ФОТО)"

  1. прекрасне пано, автор щось перемудрив…

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*